Sierpień pełen młodzieżowego ścigania

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 7 sierpnia, 2019

Środowa VIII runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie została odwołana z uwagi na ulewę, a co za tym idzie zły stan toru. Termin powtórki nie jest jeszcze znany. Wiadomo natomiast, że w sierpniu aż cztery imprezy młodzieżowe odbędą się na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

W najbliższy poniedziałek, 12 sierpnia o 16:30 rozpocznie się zaległa, V runda DMPJ w Ostrowie Wielkopolskim, która pierwotnie miała się odbyć 30 lipca.

Miłośnicy młodzieżowego ścigania dużą dawną żużla w wydaniu juniorskim otrzymają między 20 a 22 sierpnia. Trzy dni z rzędu na Stadionie Miejskim odbywać się będą zawody młodzieżowe. We wtorek, 20 sierpnia odbędą się międzynarodowe zawody Nice Cup – 250cc Youth Development Series.

Przez dwa kolejne dni gospodarzem zawodów DMPJ na torze w Ostrowie Wielkopolskim będzie Lokomotiv Daugavpils. Zespoły z grupy półfinałowej A ponownie zawitają zatem na Stadion Miejski. Godziny rozpoczęcia zawodów w dniach od 20 do 22 sierpnia podamy w terminie późniejszym.

Kluczowymi zawodami w sierpniu będą oczywiście półfinały play-off Nice 1. Ligi Żużlowej. Pierwszy półfinał odbędzie się w Gnieźnie, w niedzielę 18 sierpnia o 14:30. Rewanż tydzień później w Ostrowie Wielkopolskim również o 14:30.

Wrzesień natomiast rozpoczniemy historią i tradycją. W niedzielę, 1 września na Stadionie Miejskim rozegrany zostanie 67. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Już teraz warto sobie zarezerwować te wszystkie terminy. Serdecznie zapraszamy na Stadion Miejski.