Siódme miejsce i osiem punktów w debiucie Gracjana Szostaka

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 8 lipca, 2021

Udany debiut w zawodach zaliczył w czwartek na torze w Zielonej Górze Gracjan Szostak. Młody wychowanek ostrowskiego klubu w 3 rundzie Pucharu Ekstraligi 250 cc zdobył osiem punktów i zajął siódme miejsce. Gratulujemy 14-latkowi i jego trenerowi Mariuszowi Staszewskiego.

Młodszy brat Sebastiana Szostaka zawody w Zielonej Górze zaczął od czwartego miejsca. W każdym kolejnym starcie było coraz lepiej, aż w ostatniej serii ostrowianin wygrał swój pierwszy bieg. – Uczymy się tych motocykli o pojemności 250 cc i dopiero w końcówce zawodów udało się go odpowiednio dopasować – tłumaczy trener Mariusz Staszewski, który był zadowolony z debiutu swojego młodego wychowanka.

Zawody w Zielonej Górze wygrał Mateusz Łopuski przed Maciejem Affeltem i Antonim Kawczyńskim. – W drugiej części zawodów Gracjan walczył jak równy z równym z najlepszymi. On w przeciwieństwie do starszego brata Sebastiana nie ma tak dobrych startów. On jest z kolei walczakiem i lubi wyprzedzać na dystansie – ocenia trener Staszewski.

Fot: Facebook Mariusz Staszewski