Śnieg im nie straszny. Cztery treningi za żużlowcami Arged Malesa

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 5 marca, 2021

Pierwsze dwa dni trenowali przy pięknej, wiosennej temperaturze, dwa kolejne w gorszych warunkach atmosferycznych, które jednak nie przeszkadzały w kręceniu treningowych kółek. – Ostrovii nawet śnieg nie straszny – śmieje się trener Mariusz Staszewski.

W tym tygodniu udało się zorganizować aż cztery treningi, choć pierwotnie wydawało się, że tylko we wtorek i środę będą warunki do trenowania. – Pogoda okazała się lepsza niż początkowo wskazywały na to prognozy. Wykorzystaliśmy to, by pojeździć. W piątek trenowali już tylko nasi juniorzy, który potrzeba dużo jazdy. Było już nawet ściganie pod taśmy. Pod koniec treningu momentami sypał śnieg, ale generalnie udało się przeprowadzić kolejne zajęcia na torze -dodaje trener Arged Malesa Ostrów Wielkopolski.

Teraz ostrowscy żużlowcy będą mieli kilka dni przerwy. – Jak pogoda pozwoli, to chcemy w przyszłym tygodniu trenować we wtorek, środę i czwartek. Przełożyliśmy już sparingi z Kolejarzem Opole, które były planowane kolejny weekend. Czekamy na ostateczną decyzję odnośnie startu ligi, czy będzie opóźniona inauguracja czy jedziemy w Wielkanoc – dodaje Staszewski.

Mecze kontrole z drużynami z Torunia i Grudziądza powinny odbyć się zgodnie z planem, bo PGE Ekstraliga rusza w Wielkanoc – kończy trener ostrowskiej drużyny.