Startuje Wirtualny puchar polskizuzel.pl

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 11 maja, 2020

Startujemy! Na razie jeszcze tylko na wirtualnym torze na telefonach, ale lepsze to niż nic. W poniedziałek rusza Wirtualny puchar polskizuzel.pl. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski reprezentują Sebastian Szostak i Kacper Grzelak. Ostrowianie zostali rozlosowani do grupy C.

Wiadomo, że w inauguracyjnej kolejce zmierzą się ze sobą zespoły Unii Tarnów i Wilków Krosno. Żużlowa Reprezentacja Polski będzie rywalizować ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz, RzTŻ Rzeszów z Arged Malesa TŻ Ostrovią, a Car Gwarant Start Gniezno z ekipą GKSŻ. Ostrowianie rywalizować będą oprócz zespołu z Rzeszowa, także z ekipą ze stolicy Wielkopolski.

Zgodnie z regulaminem, drużyna wygrywająca mecz otrzymuje dwa punkty meczowe, przegrywająca zero punktów meczowych. Przy wyniku remisowym oba zespoły dopisują do swojego dorobku po jednym punkcie. W fazie grupowej obowiązuje system mecz – rewanż, a zwycięzca dwumeczu otrzymuje także punkt bonusowy. Po zakończeniu rywalizacji w grupach odbędzie się faza pucharowa. Jej dokładny przebieg obrazuje zamieszczona poniżej drabinka. Z każdej grupy awans uzyskają dwie drużyny.

Nagrodą dla najlepszej ekipy będzie pamiątkowy puchar, a dla jej zawodników dwa podwójne zaproszenia VIP na SGP na narodowym. Podwójne zaproszenie VIP otrzyma również najlepszy zawodnik ligi. Warto również dodać, że każdy mecz składa się z ośmiu biegów, w których każdy zawodnik dwukrotnie startuje z każdego pola startowego.

Dodajmy, że na oficjalnym profilu na Facebooku gry będzie można obejrzeć wirtualną rywalizację. Mecze naszej drużyny będziemy udostępniać także na profilu TŻ Ostrovia. Trzymajmy kciuki za naszych żużlowców!