Super Mecz oraz finał MPPK w Ostrowie!

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 6 lutego, 2019

Kibice ostrowskiego żużla mogą w tym sezonie liczyć na przynajmniej dwie dodatkowe atrakcje – Super Mecz oraz finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Imprezy organizowane będą we współpracy z firmą SpeedwayEvents.

Super Mecz, a więc starcie między finalistami 2. Ligi Żużlowej w sezonie 2018, a zespołem Drużynowych Mistrzostw Polski (FOGO Unia Leszno) zawsze cieszy się zainteresowaniem kibiców. Te stosunkowo młode zawody odbędą się 23 marca i będą połączone z Memoriałem Rifa Saitgariejewa.

Mimo, że impreza będzie miała charakter spotkania towarzyskiego to da się odczuć, że dla nas jest to wielkie wydarzenie. Do Ostrowa zawita Drużynowy Mistrz Polski, więc spodziewamy się dużej dawki emocji. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że leszczynianie przyjadą do nas w stosunkowo silnym składzie – mówi Radosław Strzelczyk, Prezes Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Oprócz wspomnianego Super Meczu ostrowianie mogą liczyć na imprezę rangi Mistrzowskiej. 11 maja odbędzie się na naszym torze Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Tegoroczne Mistrzostwa będą miały rozszerzoną formułę. O przepustkę do finału zawalczą drużyny startujące w Nice 1 Lidze Żużlowej w trakcie Mistrzostw Par Klubowych 1 Ligi.

Cieszymy się, że Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych kolejny raz odbędzie się na naszym torze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju, coraz większej rangi i coraz większego prestiżu tych zawodów. Mieszkańcy Ostrowa już 11 maja będą mogli obejrzeć na Stadionie Miejskim najlepsze pary w Polsce – dodaje Strzelczyk.

MPPK rozgrywane są oficjalnie od 1974 roku w celu wyłonienia najlepszej pary klubowej w Polsce. W gronie startujących pojadą najlepsi polscy zawodnicy. Nie zabraknie uczestników najbardziej prestiżowych zmagań na naszym globie, cyklu FIM Speedway Grand Prix.