Sześciu Polaków powalczy o tytuł mistrza Europy juniorów do lat 19

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 16 września, 2022

Sześciu reprezentantów Polski, w tym dwóch ostrowian, powalczy w sobotę w Nagyhalasz o tytuł indywidualnego mistrza Europy juniorów do lat 19. Początek zawodów o 15:00. Transmisję przeprowadzi Motowizja.

Awans z półfinału w Żarnovicy wywalczyło dwóch zawodników Arged Malesy. Zwycięzca Jakub Krawczyk i piąty Kacper Grzelak. – Jadę z nastawieniem, by wygrać i powtórzyć wynik z półfinału – deklaruje Jakub Krawczyk.Świetna sprawa udział w takim finale i znakomite doświadczenie – dodaje Kacper Grzelak.

Kluczowe powinny być starty, bo tor w Nagyhalasz jest krótkim obiektem. Trzeba wystrzelić spod taśmy i pojechać po trzy punkty – deklaruje Krawczyk.

Dużo nie brakowało, by ostrowianie mieli aż trzech przedstawicieli w finale IMEJ do lat 19. Z powodu kontuzji zabraknie w nim jednego z faworytów, Francisa Gustsa. Miejsce Łotysza powinien zająć nominalnie szósty w półfinale w Pilźnie, Sebastian Szostak. Niestety, ostrowianin rozchorował się i kuruje się, by wrócić w pełni sił na tor w przyszłym tygodniu.

Polacy należą do faworytów do tytułu mistrzowskiego. Praktycznie każdy z Biało-Czerwonych ma szanse na jeden z medali. Dodajmy, że w finale wystąpi również duński reprezentant Arged Malesy U-24 Nicolai Heiselberg.

Lista startowa finału IMEJ U19 w Nagyhalasz:
1. Kacper Grzelak (Polska)
2. Francis Gusts (Łotwa)
3. Mathias Pollestad (Norwegia)
4. Franciszek Karczewski (Polska)
5. Wiktor Przyjemski (Polska)
6. William Drejer (Dania)
7. Damian Ratajczak (Polska)
8. Nicolai Heiselberg (Dania)
9. Richard Fuzesi (Węgry)
10. Erik Bachhuber (Niemcy)
11. Oskar Paluch (Polska)
12. Anze Grmek (Słowenia)
13. Casper Henriksson (Szwecja)
14. Jakub Krawczyk (Polska)
15. Norick Bloedorn (Niemcy)
16. Jesper Knudsen (Dania)

17. Antoni Mencel (Polska) – rezerwa
18. Gustav Grahn (Szwecja) – rezerwa