Szkółka żużlowa rośnie w siłę. Przekaż 1% na adeptów Towarzystwa Żużlowego Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 24 kwietnia, 2019

Są nowi chętni do trenowania w szkółce Towarzystwa Żużlowego Ostrovia. Zajęcia prowadzone przez Mariusza Staszewskiego odbywają się dwa razy w tygodniu. Każdy może wesprzeć działalność szkółki, przekazując na nią swój 1% podatku.

Jesteśmy pewnie jedną z niewielu dyscyplin sportu, w której rodzic nie musi za nic płacić. Żużel jest drogim sportem, ale dzieci mogą spróbować go za darmo. Klub zapewnia wszystko. Nie ma żadnych miesięcznych opłat za możliwość trenowania w szkółce. Zapraszam, bo nawet jeśli ci, którzy spróbują swoich sił, nie zostaną wielkimi żużlowcami, to przeżyją przygodę życia. Będą mieli co później opowiadać – podkreśla trener Mariusz Staszewski.

W szkółce trenują dwie dziewczyny, Dobrosława Ławniczak i Oliwia Kukfisz. – Ostatnimi czasy więcej dziewczyn zgłaszało się do szkółki niż chłopców. Jest to chyba ewenement na skalę kraju – mówił Staszewski. Warto podkreślić, że treningi są urozmaicone i nie odbywają się tylko na torze żużlowym. Młodzież jeździ również na pitbike’ach. –Z jednej strony jest to właśnie urozmaicenie, ale też pomaga im nabyć takie obycie z motocyklem. Poza tym na pitbike’ach łapią większy luz i przekłada się to później na jazdę na torze żużlowym – wyjaśnia Staszewski.

Kilka wolnych motocykli stoi w warsztacie. Każdy z adeptów ma swój motor. Naprawdę warto spróbować – mówi trener ostrowskiej drużyny. Zapisy do szkółki żużlowej prowadzone są przez cały sezon. Chętnych zapraszamy do kontaktu z trenerem Mariuszem Staszewskim.

Każdy, kto chciałby wesprzeć działalność szkółki może przekazać 1% podatku. Nr KRS 0000197334 z dopiskiem Towarzystwo Żużlowe Ostrovia.

Szkolenie adeptów sportu żużlowego dofinansowane jest ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.