Szkółka żużlowa trenuje także zimą i przygotowuje się do wyjazdu na tor

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 22 lutego, 2023

Nie tylko treningi na torze, ale także przygotowanie fizyczne to także ważny element dla każdego przyszłego żużlowca. Adepci szkółki żużlowej pod okiem trenerów Mariusza Staszewskiego i Kamila Brzozowskiego szlifują zatem formę w okresie pomiędzy sezonami. Zajęcia odbywają się w Factory Centrum Fitness.

Frekwencja jest naprawdę dobra. Mamy w granicach 70-80 procent wszystkich adeptów.  Musimy dzielić zajęcia w zasadzie na trzy grupy. Juniorzy przychodzą na treningi do południa. Popołudniu mamy z kolei dwie grupy adeptów szkółki żużlowej – mówi trener Mariusz Staszewski, który wspólnie z Kamilem Brzozowskim stara się urozmaicać młodzieży zajęcia tak, by było na nich trochę zabawy, śmiechu, gier, ale także cięższych ćwiczeń stricte treningowych. – Nie może być nudno – podkreśla Staszewski.

Oczywiście, że treningi zimą są konieczne dla jazdy na żużlu, ale nawet dla ich zdrowia jest to przydatne. Wiadomo, jak dzisiaj jest z młodzieżą. Mamy zajęcia 2-3 razy w tygodniu. Kondycję i zdrowie dzięki takim treningom mają. Zajęcia są darmowe – dodaje Mariusz Staszewski.

Oni mają już świadomość tego, po co trenują, że to im pomoże być lepszym, mieć lepszą kondycję. Ćwiczenia mamy dostosowane do ich wieku. Tutaj nie ma treningu siłowego z ciężarami. Jest to tylko i wyłączenie praca z własnym ciałem. Żużel to nie tylko jeżdżenie na torze. Każdy z tych chłopaków zdaje sobie sprawę, że trzeba mieć kondycję i siłę, by pojeździć nawet na motocyklach typu pitbike. U nas trenują zawodnicy praktycznie z każdej klasy od pitbike’ów poprzez klasy motocykli o niższej pojemności aż po pięćsetki – tłumaczy Kamil Brzozowski.

Przygotowania to element projektu „Treningi w szkółce żużlowej jako antidotum na uzależnienia”, który Towarzystwo Żużlowe Ostrovia prowadzi w roku 2023 w ramach konkursu ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego w 2023 r. w ramach  Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na lata 2022-2025. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski.