Szlagier U-24 Ekstraligi w Ostrowie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 11 lipca, 2022

We wtorek o 17:00 na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz w ramach 11.rundy U-24 Ekstraligi, w którym wicelider tabeli Arged Malesa Ostrów Wielkopolski podejmie lidera Agromix Polcopper Unię Leszno.

Drużyna z Leszna ma rozegrane 10 spotkań i 18 punktów na koncie. Ostrowianie z kolei mają odjechany jeden mecz mniej i zajmując drugie miejsce z dorobkiem 17 punktów. Wtorkowy mecz będzie zatem batalią o fotel lidera tabeli U-24 Ekstraligi i niemalże pewny awans do finału play-off

Arged Malesa Ostrów cały czas jest osłabiona brakiem kontuzjowanego lidera Matiasa Nielsena, za którego stosowane jest zastępstwo zawodnika. Brakuje także leczącego uraz ręki, Sebastiana Szostaka.

Agromix Polcoper Unia Leszno awizuje na mecz w Ostrowie mocne zestawienie z braćmi Knudsenami oraz Keynanem Rew. Skład uzupełniają utalentowani wychowankowie leszczyńskiego klubu.

W pierwszym meczu w Lesznie padł remis 45:45. Teraz zapowiada się równie ciekawe i zacięte widowisko. Walka idzie nie tylko o wygraną, ale i punkt bonusowy. Zwycięzca będzie jedną nogą w finale play-off. Pokonany nie będzie bez szans, by także się w nim znaleźć. Jest bowiem duże prawdopodobieństwo, że obie wielkopolskie ekipy powtórnie spotkają się w finale play-off U-24 Ekstraligi.

Awizowane składy

Arged Malesa Ostrów:

9. Tim Soerensen,

10. Nicolai Heiselberg

11. Matias Nielsen

12. Jakub Krawczyk

13. Mateusz Błażykowski

14. Kacper Grzelak

15. Jakub Poczta

Agromix Polcopper Unia Leszno:

1. Hubert Jabłoński

2. Jesper Knudsen

3. Jonas Knudsen

4. Damian Ratajczak

5. Keynan Rew

6. Maksym Borowiak

7. Antoni Mencel

Udział drużyny Arged Malesa Ostrów w rozgrywkach U-24 Ekstraligi wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski.