Szostak drugi w Nice Cup w Grudziądzu

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 22 lipca, 2021

Sebastian Szostak po dwóch nieudanych występach w Turniejach Zaplecza Kadry Juniorów w Ostrowie, przełamał się podczas V rundzie Nice Cup w Grudziądzu. Serię zasadniczą ostrowianin wygrał z kompletem punktów. W finale przegrał z Mateuszem Jabłońskim.

Zawody w Grudziądzu okazały się pechowe dla Jakuba Krawczyka, który w drugim starcie przewrócił się i nie został dopuszczony przez lekarza do dalszej jazdy. – Nic mi się nie stało. Ze zdrowiem wszystko w porządku – potwierdził 17-latek z Ostrowa.

Kacper Grzelak ukończył zawody z dorobkiem pięciu punktów. Jakub Poczta uzbierał 8 „oczek” i gdyby nie wykluczenie w drugiej serii, mógł pojechać w wielkim finale.

Bezbłędny w serii zasadniczej był Sebastian Szostak, który zdobył 12 punktów. Z kompletem punktów w grupie drugiej wygrał także Mateusz Jabłoński. W finale młody gnieźnianin pokonał ostrowianina. Trzecie miejsce na podium zajął Artiom Juhno, a czwarte Olivier Buszkiewicz. Zawody w Grudziądzu trwały prawie cztery godziny. Rozegrano aż 25 wyścigów.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Mateusz Jabłoński, który ma 42 punkty. Drugi jest Sebastian Szostak, pomimo tego, że nie startował w jednym z turniejów i ma na koncie 35 „oczek”. Trzecie miejsce z dorobkiem 34 punktów zajmuje Jakub Poczta. Na kolejnych pozycjach są Gryszpiński i Lewiszyn (obaj po 31 punktów) oraz Kacper Grzelak 27 punktów i Jakub Krawczyk 26.