Szostak i Grzelak z kontraktami w TŻ Ostrovia do 2024 roku

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 8 listopada, 2019

Przedstawiamy formację juniorską Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. W sezonie 2020 ostrowski klub stawiać będzie na własnych wychowanków. Sebastian Szostak i Kacper Grzelak w przyszłym roku rocznikowo będą mieli 17 lat. Obaj związani są z TŻ Ostrovia wieloletnimi kontraktami do ukończenia wieku juniora.

Sebastian Szostak w połowie września ukończył 16 rok życia i zdążył już zadebiutować w meczu ligowym podczas baraży z truly.work Stalą Gorzów. Ponadto żużlowiec, którego idolem jest Emil Sajfutdinow startował regularnie w zawodach młodzieżowych. Na koniec sezonu został indywidualnym młodzieżowym wicemistrzem Wielkopolski.

Kacper Grzelak debiut w lidze ma dopiero przed sobą. Wcześniej nie pozwalał mu na to wiek. Nie miał bowiem skończonych 16 lat. Wychowanek TŻ Ostrovia również w sezonie 2019 jeździł w zawodach młodzieżowych, gdzie zbierał cenne doświadczenie. Ponadto wystąpił w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w Gorzowie. Podobnie, jak Sebastian Szostak, był w także w drużynie, która wywalczyła awans do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Obaj wychowankowie ostrowskiego klubu mają podpisane kontrakty z TŻ Ostrovia do końca wieku młodzieżowca, czyli w ich przypadku do sezonu 2024 włącznie. – Stawiamy na swoich chłopaków. To jest przyszłość ostrowskiego żużla. Nigdy nie szczędziliśmy pieniędzy na młodzież. Przed nowym sezonem chcemy ich naszych wychowanków wyposażyć w wysokiej klasy sprzęt – podkreśla Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Przypomnijmy, że aktualnie w kadrze Arged Malesa TŻ Ostrovia na sezon 2020 są następujący zawodnicy: Tomasz Gapiński, Grzegorz Walasek, Rafał Okoniewski, Nicolai Klindt, Sam Masters oraz juniorzy: Sebastian Szostak i Kacper Grzelak. Kolejne nazwiska już wkrótce.