Tim Soerensen nowym zawodnikiem Arged Malesa

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 listopada, 2021

21-letni Duńczyk, Tim Soerensen dołączył do kadry beniaminka PGE Ekstraligi, Arged Malesy Ostrów Wielkopolski.

Tim Soerensen to aktualny mistrz Danii juniorów. Złoty medal wywalczył 7 października na torze w Outrup. 21-letni żużlowiec rok wcześniej był brązowym medalistą krajowego czempionatu wśród juniorów.

Tim Soerensen startował także w eliminacjach do IMŚJ. W Daugavpils zdobył 9 punktów i zajął dziewiąte miejsce, awans do finału IMŚJ, przegrywając dopiero w wyścigu dodatkowym z udziałem czterech zawodników.

Młody Duńczyk wraz ze swoją reprezentacją wywalczył także srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Bydgoszczy w tym roku. Niestety, dla 21-latka zawody te zakończyły się koszmarnie wyglądającym wypadkiem, po którym wylądował w szpitalu.

W polskiej lidze w sezonie 2021 Soerensen reprezentował barwy klubu z Rzeszowa. Wystąpił w sześciu meczach 2.LŻ i uzyskał średnią biegową 1,556.

Soerensen spełnia oczywiście wymogi zawodnika do lat 24. W przyszłym roku będzie miał bowiem 22 lata. Może zatem startować także z pozycji rezerwowego, którym może być zawodnik do 23 roku życia.

Ogromnie się cieszę z możliwości jazdy dla Ostrovii w sezonie 2022 i bardzo dziękuję za otrzymaną szansę. Dam z siebie 200% i zrobię wszystko, aby zaprezentować się z dobrej strony i sprawić radość klubowi, kibicom oraz sponsorom w Ostrowie. Przed nami ważny i ciężki sezon, ale jestem przekonany, że wraz z nowymi kolegami sprawimy niejedna niespodziankę – mówi Tim Soerensen.

Słyszałem same pozytywne opinie o klubie, kibicach oraz atmosferze podczas zawodów i jestem pewny, że jest to dla mnie bardzo dobry klub w kontekście mojego dalszego rozwoju sportowego. Już niedługo przyjadę do Ostrowa aby się z wszystkimi przywitać i poznać nowy klub. Nie mogę się doczekać. Do zobaczenia! – dodaje nowy zawodnik Arged Malesy.