Tomasz Gapiński: Nasz wynik w rundzie zasadniczej jest rewelacyjny

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 11 sierpnia, 2019

-Nikt na nas nie stawiał. My spokojnie robiliśmy swoje. Drugie miejsce po rundzie zasadniczej jest rewelacyjnym wynikiem. Teraz o tym zapominamy, bo walka zaczyna się od nowa w fazie play-off – mówi Tomasz Gapiński, który w rundzie zasadniczej osiągnął szóstą średnią biegową spośród wszystkich żużlowców Nice 1. Ligi Żużlowej.

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski jest jedną z największych pozytywnych niespodzianek sezonu 2019 w Nice 1. Lidze Żużlowej. – Przed sezonem chyba niewiele osób typowało nas do miejsca w pierwszej czwórce i udziału w rundzie play-off. Skończyliśmy na drugiej pozycji. To wynik rewelacyjny. Chyba nikt się tego nie spodziewał – mówi Tomasz Gapiński.

Beniaminek nie startował do sezonu 2019 z pozycji faworyta. – To nawet dobrze, że nikt nas nie obstawiał wysoko. My spokojnie robiliśmy swoje. Nie pompowaliśmy balonika. Z pokorą podchodziliśmy do każdego rywala i to się chyba opłaciło. Popracujemy jeszcze nad naszą młodzieżą, szczególnie jeśli chodzi o jej sprzęt, tak żeby w play-offach ten 1-2 punkty więcej nam dorzucili, a wtedy będzie jeszcze spokojniej – dodaje Tomasz Gapiński.

Car Gwarant Start Gniezno będzie rywalem Arged Malesa TŻ Ostrovia w półfinale play-off. Bilans z rundy zasadniczej ostrowianie w derby Wielkopolski mieli zdecydowanie korzystniejszy. Teraz jednak to już nic nie znaczy. – Zaczynamy od nowa walkę. To będą zupełnie inne mecze. Musimy się przygotować do nich fizycznie, psychicznie, ale także pod względem sprzętowym. Sfera mentalna będzie odgrywała dużą rolę. To jest faza play-off. Każdy chce zwyciężyć i pojechać w finale. To co było, wymazujemy z pamięci. Musimy skoncentrować się na tym, co mamy zrobić teraz w półfinale play-off – podkreśla żużlowiec ostrowskiego klubu.

Dziękujemy kibicom za doping i obecność na naszych meczach w rundzie zasadniczej. Zapraszamy ich na mecze play-off – podkreśla Tomasz Gapiński, który był najskuteczniejszym żużlowcem Arged Malesa TŻ Ostrovia w rundzie zasadniczej.

Pierwszy mecz półfinału play-off w niedzielę, 18 sierpnia o 14:30 w Gnieźnie. Rewanż dokładnie tydzień później, 25 sierpnia o tej samej porze na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.