Towarzystwo Żużlowe Ostrovia ponownie w Programie „Klub”. 10 tysięcy pozyskane na szkółkę

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 5 czerwca, 2020

Podobnie, jak w zeszłym roku, także w nowym rozdaniu Rządowego Programu „Klub”  znalazło się stowarzyszenie Towarzystwo Żużlowe Ostrovia. Kwota wsparcia dla klubu jednosekcyjnego wynosi 10 tysięcy złotych. Dofinansowanie na łączną kwotę ponad 54 milionów złotych otrzymało prawie 4900 klubów z całej Polski. 1167 wniosków zostało odrzuconych z przyczyn formalnych.

Towarzystwo Żużlowe Ostrovia dopiero po raz drugi mogło występować o środki z Ministerstwa Sportu w ramach Programu „Klub”. Jednym z wymogów jest bowiem trzyletnia działalność klubu.  W 2019 roku szkółka żużlowa, prowadzona przez trenera Mariusza Staszewskiego była beneficjentem środków ministerialnych. W 2020 roku stowarzyszenie ponownie złożyło wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony.

-W tym roku na realizację Rządowego Programu „KLUB” zaplanowaliśmy rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne – to blisko 4 900 lokalnych środowisk sportowych w całej Polsce. Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów – powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Celem programu „Klub” jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych. Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem klubów z całej Polski. W ramach programu dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych otrzymują kluby jednosekcyjne, a 15 tysięcy kluby wielosekcyjne. W podstawowym modelu finansowania środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Dodatkowo, w 2020 roku kluby mogą zdecydować o przeznaczeniu wszystkich środków na wsparcie pracy trenerów.