Trema zjadła Gracjana Szostaka w finale SGP3

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 26 sierpnia, 2022

Inaczej wyobrażał sobie występ w finale SGP3 Gracjan Szostak. Ostrowianina zjadła we Wrocławiu debiutancka trema i bez dorobku punktowego żużlowiec Arged Malesy Ostrów został sklasyfikowany na szesnastym miejscu w finale mistrzostw świata 250cc do lat 16.

Nie poznawałem swojego zawodnika. Widziałem, że przytłoczyła go ta cała atmosfera mistrzostw świata. Wszystko wyglądało jak na Grand Prix. Już po prezentacji zauważyłem, że Gracjan spalił się psychicznie. Później popełniał błędy, które wynikały z tego usztywnienia. Szkoda, bo spokojnie kilka punktów mógł przywieźć do mety – podsumował trener Kamil Brzozowski.

Zjadła mnie trema – nie krył po zawodach Gracjan Szostak. – Kompletnie mi nie wyszły te zawody. Cała oprawa tych mistrzostw wyglądała bardzo okazale, ale nie wytrzymałem psychicznie. Popełniałem błędy i traciłem punkty na dystansie. Cieszę się jednak, że mogłem wystartować w finale mistrzostw świata do lat 16 – powiedział po SGP3 ostrowianin.

Mistrzem świata został jeden z faworytów Mikkel Andersen z Danii, który wyprzedził swojego rodaka Nagela Christniansena. Brązowy medal wywalczył Polak Antoni Kawczyński.

Mistrzostwa świata do lat 16 w formule SGP3 rozegrano po raz pierwszy w historii w przeddzień zawodów Grand Prix na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Wyniki:
1. Mikkel Andersen (Dania) – 13 (1,3,3,3,3)
2. Nagel Christiansen (Dania) – 12+3 (1,2,3,3,3) – 1. miejsce w biegu dodatkowym
3. Antoni Kawczyński (Polska) – 12+2 (3,3,3,0,3) – 2. miejsce w biegu dodatkowym