Trener Staszewski oraz juniorzy Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak zostają w Ostrowie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 7 września, 2023

Mariusz Staszewski dziewiąty sezon z rzędu spędzi w Ostrowie Wielkopolskim. Na sezon 2024 w rodzinnym mieście zostają także juniorzy Arged Malesy Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak.

W pewnym momencie sezonu byłem przekonany, że odchodzę z Ostrowa. Pojawiły się ciekawe propozycje z PGE Ekstraligi. Czułem po prostu zmęczenie materiału. Po spotkaniu z udziałowcami i rozmowach z prezesem Waldemarem Górskim, który mocno nalegał na moje pozostanie, zmieniłem zdaniem i postanowiłem zostać i powalczyć z tym klubem o powrót do PGE Ekstraligi – powiedział trener Mariusz Staszewski, który do Ostrowa trafił w 2016 roku, kiedy to zaczął budować szkółkę żużlową, a od 2017 roku prowadzi zespół ligowy.

Miałem ciekawe propozycje z klubów PGE Ekstraligi, ale w domu jest najlepiej. Skoro zostają w klubie prezes Waldemar Górski i trener Mariusz Staszewski, na których pomoc zawsze mogę liczyć, postanowiłem także kontynuować karierę w Ostrowie. Cele sportowe naszej drużyny i zbrojenie się na PGE Ekstraligę było też ważnym aspektem – podkreśla Jakub Krawczyk.

Dla mnie najważniejszym argumentem za pozostaniem był fakt, że w Ostrowie dalej będzie pracował trener Mariusz Staszewski – nie kryje Sebastian Szostak.

Przed Arged Malesą Ostrów półfinały play-off 1.Ligi z Eneą Falubazem Zielona Góra. – Faworytem nie jesteśmy, ale zamierzamy powalczyć i postawić się głównemu kandydatowi do awansu – mówi trener ostrowian.

Mecz w Ostrowie w sobotę o 16:30 na Stadionie Miejskim.