Trwa zgrupowanie żużlowców Arged Malesa TŻ Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 28 stycznia, 2020

Ostro trenują, wylewają siódme poty, a przy tym integrują się jako drużyna – żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski w poniedziałek rozpoczęli zgrupowanie. – Jest intensywnie – nie kryje Rafał Okoniewski.

Po to tu jesteśmy, żeby pot lał się z nas strumieniami – mówi trener Mariusz Staszewski, który ćwiczy wraz ze swoimi podopiecznymi i wcale nie ustępuje im tempa. – Mamy bardzo ciekawie rozplanowany dzień. Rano są zajęcia w sali NewReh, później bieganie w terenie, a popołudniu ponownie sala – dodaje trener ostrowian.

Oczywiście tygodniowe zgrupowanie to tylko uzupełnienie okresu przygotowawczego, w którym od dłuższego czasu są już żużlowcy. – Czasami jednak warto zmienić schematy i nawyki, bo tutaj są ćwiczenia pod okiem innych trenerów. Dodatkowo zawodnicy mają możliwość korzystania z pomocy fizjoterapeutów – zaznacza Mariusz Staszewski.

Galeria zdjęć.

Dostaliśmy ostro w kość, bo po porannym treningów, późnie w terenie w całkiem niezłym tempie przebiegliśmy 11,5 kilometra – dodaje Rafał Okoniewski. – Każdy z nas trenuje indywidualnie i są to zazwyczaj jeden lub dwa treningi dziennie. Na zgrupowaniu intensywność zajęć jest spora – dodaje „Okoń”.

Krajowi seniorzy wraz z juniorami na zgrupowaniu przebywać będą do piątku. Brakuje Tomasza Gapińskiego, który jest po operacji wyjęcia blach z obojczyka. –Jeśli się będzie dobrze czuł, umówiliśmy się, że na jeden czy dwa dni nas odwiedzi. Oprócz treningów, ważna jest również integracja zespołu – podkreśla trener Staszewski.