Trwa zgrupowanie żużlowców Arged Malesy Ostrów w Szklarskiej Porębie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 12 stycznia, 2022

Na tygodniowym obozie w Szklarskiej Porębie przebywają żużlowcy Arged Malesy Ostrów Wielkopolski. Żużlowcy beniaminka PGE Ekstraligi mają cały dzień wypełniony różnego rodzaju treningami, w tym jazdą na nartach. Ostrowianie szusują póki co w Świeradowie Zdroju, gdzie są doskonałe warunki do jazdy.

We wtorek mieliśmy wyśmienitą pogodę i mało ludzi na stoku. Można było poduczyć trochę naszych młodych chłopaków, którzy początkują w jeździe na nartach. Szybko jednak łapali i w środę już radzili sobie coraz lepiej – mówi Tomasz Gapiński, kapitan ostrowskiej drużyny, który jako doświadczony narciarz dba nie tylko o młodszych kolegów, ale atmosferę w zespole.

Wszyscy świetnie się dogadujemy. Obcokrajowcy też znaleźli z nami wspólny język. Naprawdę bardzo fajne zgrupowanie, które daje nam dużo dobrego – podkreśla Gapiński.

Rano żużlowcy mają rozruch, po nim śniadania, a około godziny 9 wyjeżdżają ze Szklarskiej Poręby na stok w Świeradowie Zdroju. Tam z kolei przez ponad trzy godziny zjeżdżają na nartach lub na snowboardzie. Po powrocie do ośrodka w miejscu zakwaterowania mają obiad, a popołudniu kolejne zajęcia na Sali gimnastycznej lub siłowni. Mogą korzystać także z sauny. – Od rana do wieczora dzień mamy bardzo intensywnie wypełniony, ale jest bardzo fajnie – dodaje Jakub Krawczyk.

W Szklarskiej Porębie ostrowska ekipa pozostanie do soboty.