TRZECI TRENING ZA ARGED MALESĄ OSTRÓW. PRZYCZYNA ABSENCJI GRZEGORZA WALASKA

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 17 marca, 2022

W czwartek żużlowcy Arged Malesy Ostrów zakończyli pierwszą, trzydniową sesję treningową na swoim torze. W piątek żużlowcy do lat 24 udadzą się natomiast na trening punktowany do Rybnika.

Z ostrowskim zespołem póki co nie trenował Grzegorz Walasek. Przyczynę absencji doświadczonego żużlowca wyjaśnia trener Mariusz Staszewski. – W minionym tygodniu podczas treningu na motocrossie Grzegorz nabawił się drobnej kontuzji pleców. Czeka go od 7 do 10 dni przerwy i dlatego nie trenował w tym tygodniu z zespołem – powiedział trener Arged Malesy Ostrów.

Za nami pierwsze treningi. Absolutnie nie oceniam nikogo po pierwszych treningowych jazdach. Jedni potrzebują więcej czasu, żeby złapać luz po luzie, inni mniej. Na oceny przyjdzie jeszcze czas – dodał Mariusz Staszewski.

W piątek ostrowski zespół ma zaplanowany pierwszy sparing z ROW-em. – Do Rybnika jedziemy drużyną U24. Zawodnicy zagraniczni do lat 24 mieli już trochę jazdy, bo trenowali zarówno w Danii jak i Niemczech. Teraz mieli trzy dni treningów w Ostrowie. Nasi juniorzy też pojeździli sporo przez te trzy dni. Im więcej ścigania, tym lepiej dal nas – podsumował Staszewski.

Początek piątkowego sparingu w Rybniku o 16:30.