Trzon drużyny przedstawiony podczas konferencji prasowej

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 6 listopada, 2019

Dotychczasowi liderzy drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia Tomasz Gapiński i Grzegorz Walasek zostają w Ostrowie. Dołącza do nich doświadczony Rafał Okoniewski, który po sezonie spędzonym w Łodzi przenosi się do Ostrowa. Dołącza także do grona żużlowców sponsorowanych przez Auto Partner Mercedes Jana i Andrzeja Garcarków. Właśnie podczas konferencji prasowej w Ociążu przedstawiono trzon ostrowskiej drużyny na sezon 2020.

Tomasz Gapiński już w trakcie sezonu zadeklarował, że zostaje w Ostrowie. W środę podpisem pod kontraktem potwierdził tylko wcześniejsze słowa. – Doskonale się czuję w Ostrowie. Dzięki moim sponsorom, firmie Garcarek mam szybkie motocykle. Dziękuję sponsorowi, prezesem, trenerowi i kibicom za udany sezon. Trzeba zrobić wszystko, by kolejny był jeszcze lepszy – podkreśla 37-letni żużlowiec. – Tomek po trudnym sezonie w Pile odbudował się w Ostrowie i stał się liderem naszej drużyny. Podkreślam jednak, że naszą siłą nie są indywidualności, ale właśnie drużyna – mówi Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Drugi sezon w Ostrowie spędzi również Grzegorz Walasek. Najbardziej utytułowany krajowy żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia również parafował kontrakt na sezon 2020. – Grzesiek wprowadzał w naszej drużynie bardzo fajną atmosferę. Świetnie się rozumiał z Tomkiem Gapińskim. Myślę, że podobnie będzie z Rafałem Okoniewskim, który dołącza do naszego zespołu – dodaje Radosław Strzelczyk.

Rafał Okoniewski będzie właśnie pierwszą nową twarzą w Arged Malesa TŻ Ostrovia. To doświadczony żużlowiec, który w styczniu przyszłego roku skończy 40 lat. W sezonie 2019 reprezentował barwy Orła Łódź, gdzie uzyskał 18. średnią Nice 1. Ligi Żużlowej na poziomie 1.940. – To bardzo poukładany zawodnik, który mentalnie pasuje do naszej drużyny. Jest doświadczony, ale jednocześnie wprowadzi trochę świeżości do zespołu. Myślę, że będzie solidnym ogniwem Arged Malesa TŻ Ostrovia w sezonie 2020 – wierzy prezes klubu.

O innych tematach poruszanych podczas konferencji prasowej, która w środę odbyła się w siedzibie Auto Partner Mercedes Jana i Andrzeja Garcarków w Ociążu będziemy informować na bieżąco. W następnych dniach TŻ Ostrovia ujawniać będzie także nazwiska kolejnych żużlowców, którzy reprezentować będą barwy ostrowskiego klubu w sezonie 2020.