Trzynaście porażek w Gdańsku. Może nadszedł czas to zmienić (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 4 maja, 2019

Żużlowcy z Ostrowa jeszcze nigdy w historii nie wygrali w Gdańsku. Przypomnijmy, że przed 13 kwietnia podobnie było w przypadku meczów w Tarnowie. Być może teraz trzynastka także okaże się przełomem, bo do tej pory ostrowski zespół przegrał 13 razy w Gdańsku. W niedzielę o 14:30 szansa, by to zmienić, choć trzeba sobie otwarcie powiedzieć – będzie to niezwykle ciężkie zadanie.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk jest podrażniony po dwóch z rzędu porażkach. Zespół Mirosława Berlińskiego zaczął udanie sezon od zwycięstwa w Gnieźnie. Później niespodziewanie przegrał u siebie z Unią Tarnów i na wyjeździe w Daugapils. Arged Malesa TŻ Ostrovia pokonała wszystkich dotychczasowych rywali gdańskiego klubu. – Wcale to nie oznacza, że wygramy teraz ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Nie da się tak tego przełożyć. Będziemy walczyć o jak najlepszy wynik – powiedział Tomasz Gapiński, jeden z liderów ostrowian i całej Nice 1. LŻ.

W niedzielę w Gdańsku zabraknie w składzie Arged Malesa TŻ Ostrovia Aleksandra Łoktajewa, który wciąż odczuwa skutki upadku na Ukrainie i ma zalecony odpoczynek od żużla. W jego miejsce do składu ostrowian wraca Sam Masters, który nie popisał się w pierwszym meczu w Łodzi. –Sam poczynił spore inwestycje sprzętowe. Jego wyniki w Anglii poszły w górę – mówi trener Mariusz Staszewski.

Mecz w Gdańsku będzie powrotem sentymentalnym dla Renata Gafurowa, który w Wybrzeżu spędził dekadę i stał się jedną z legend tamtejszego klubu. – Paradoksalnie boję się tego meczu. Wiem, że wszyscy na mnie liczą. Znam gdański tor, ale czy mi to cokolwiek pomoże, skoro wciąż szukam szybkości w moich motocyklach – martwi się rosyjski żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia.

W Zdunek Wybrzeżu Gdańsk zadebiutuje Jacob Thorssell, który pauzował na początku sezonu z uwagi na kontuzję. Szwed powinien być sporym wzmocnieniem gdańskiej drużyny, która na papierze wygląda bardzo mocno. Tercet Polaków: Pieszczek – Cyfer – Gomólski wsparty Mikkelem Bechem i Jacobem Thorssellem oraz solidnymi juniorami, prezentuje się naprawdę nieźle. Arged Malesa TŻ Ostrovia udowodniła już w tym sezonie, że niemożliwe nie istnieje.

Początek meczu w Gdańsku o 14:30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.:
1. Tomasz Gapiński
2. Renat Gafurow
3. Nicolai Klindt
4.
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Krystian Pieszczek
10. Jacob Thorssell
11. Adrian Cyfer
12. Mikkel Bech
13. Kacper Gomólski
14. Karol Żupiński

Udział w rozgrywkach Nice 1. LŻ drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia jest dofinansowany ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.