TŻ Ostrovia podziękowała osobom urzędowym i funkcyjnym

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 8 lutego, 2020

Osoby urzędowe i funkcyjne, pracownicy oraz współpracownicy klubu spotkali się w piątek, by podsumować sezon 2019. Zarząd TŻ Ostrovia wszyskim podziękował za miniony rok i jednocześnie liczy na owocną współpracę w nadchodzącym sezonie.

Wszyscy wspólnie tworzymy żużlową rodzinę TŻ Ostrovia. Nie wszystkich z was może widać, ale pracę każdego cenimy. Oczywiście zawsze na pierwszym planie widać drużynę i trenera, ale żeby odbyły się jakiekolwiek zawody, potrzebne jest także zaangażowanie osób funkcyjnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za miniony sezon i liczymy, że ten nadchodzący będzie dla naszego klubu równie udany – powiedział Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Galeria

Osób urzędowych i funkcyjnych mamy ponad 40. Począwszy od kierownika zawodów, kierownika parku maszyn, kierownika startu, wirażowych, sekretarza zawodów, chronometrażystę czy spikera. Praktycznie na każdą funkcję musimy mieć podwójną obsadę, bo część zawodów odbywa się w dni powszednie, kiedy te osoby pracują zawodowo – mówi Adam Giernalczyk, kierownik klubu, który ustala obsadę osób funkcyjnych na poszczególne zawody.

Już wkrótce rozpoczną się szkolenia i egzaminy przed kolejnym sezonem żużlowym. Żeby pełnić swoje funkcje kandydaci na osoby urzędowe i funkcyjne muszą każdego roku zdobyć stosowne uprawnienia. – To naprawdę odpowiedzialna i często stresująca praca – mówi Sławomir Kociński, kierownik startu.