Upadek i pech Klindta. Duńczyk jednak nie powalczy o SEC

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 20 kwietnia, 2019

Trzynasty wyścig duńskiej eliminacji do Grand Prix i SEC okazał się pechowy dla reprezentanta Arged Malesa TŻ Ostrovia. Nicolai Klindt zaliczył groźnie wyglądający wypadek, który pozbawił go szans na miejsce w czołowej czwórce, premiowanej walką o awans do SGP.

We wspomnianym 13 wyścigu upadli Nicolai Klindt i Mikkel Bech. Na szczęście obaj podnieśli się o własnych siłach i kontynuowali zawody. „Ostrowski” Duńczyk został jednak wykluczony z powtórki, co pozbawiło go szans walki o miejsce w czołówce.

W ostatniej serii startów Klindt dołożył do wcześniejszych 6 punktów 1 „oczko” i zakończył zawody na dziesiątej pozycji, co niestety, nie było nagradzane przepustką do eliminacji do cyklu Speedway European Championships. Wcześniej opieraliśmy się na źródle, które podało, że Klindt zdobył 8 punktów. Duński portal dmusport.dk informuje jednak, że Klindt z dorobkiem 7 „oczek”, uplasował się na dziesiątej pozycji.