Uśmiech na twarzach dzieci bezcenny. Odwiedziliśmy Słaborowice i Konarzew

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 22 października, 2019

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słaborowicach oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im.ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie to kolejne przystanki na trasie akcji promocyjnej TŻ Ostrovia. Żużlowcy i trener promują swoją dyscyplinę sportu nie tylko w Ostrowie i powiecie ostrowskim.

We wtorkowe przedpołudnie gościliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słaborowicach. Przedszkolaki chętnie robiły sobie zdjęcia na motocyklu żużlowym. Jak zwykle największą furorę wśród najmłodszych wzbudziła klubowa maskotka, Tygrysek Ostry. Każde dziecko otrzymało pamiątkowe pocztówki z wizerunkami żużlowców.


W południe udaliśmy się do Konarzewa koło Krotoszyna, gdzie znajduje się Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego. Podopieczni tamtejszej placówki bardzo ucieszyli się na przyjazd żużlowców i trenera. Jakub Poczta zaprezentował próbkę jazdy motocyklem. Dzieci i młodzież usłyszały także warkot żużlowego motoru.

Organizatorzy byli świetnie przygotowani na wizytę przedstawicieli TŻ Ostrovia. Stworzyli nawet specjalną wystawę związaną zarówno z ostrowskim klubem, a także początkami żużla w Krotoszynie. M.in. stamtąd kibice przyjeżdżają do Ostrowa na mecze Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Tutaj również dzieci otrzymały pocztówki z autografami. Miały możliwość zrobienia zdjęcia na motocyklach. Widać było autentyczną radość, jaką wychowankom ośrodka w Konarzewie sprawiła wizyta przedstawicieli TŻ Ostrovia.

Powoli kończy się sezon 2019, kończą się także wizyty w szkołach i przedszkolach. W następny wtorek żużlowcy zawitają jeszcze do Przedszkola Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach oraz odwiedzą Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotowiecku. TŻ Ostrovia promuje sport żużlowy nie tylko w Ostrowie i okolicach. W sezonie 2019 odwiedziliśmy szkoły i przedszkola w powiecie ostrzeszowskim, pleszewskim, kaliskim i krotoszyńskim. W sumie żużlowcy i trener Mariusz Staszewski promowali żużel w ponad 20 szkołach, przedszkolach, festynach i zlotach motocyklowych. Do akcji TŻ Ostrovia wróci na wiosnę w sezonie 2020.

Pamiątkowe zdjęcie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie.
Dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia na motocyklach żużlowych.
Pamiątkowe zdjęcie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słaborowicach.