W czwartek 3.Finał DMPJ w Lublinie. Ostrowianie chcą przybliżyć się do medalu

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 14 września, 2022

W czwartek o 16.00 w Lublinie rozpocznie się 3.Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Liderem tabeli po dwóch finałach jest Motor Lublin. Arged Malesa po finale w Grudziądzu awansowała na trzecie miejsce. – Celujemy w jeden z medali chcemy co najmniej powtórzyć sukces sprzed roku, gdy zdobyliśmy brąz – mówią ostrowianie.

W Grudziądzu pojechaliśmy dużo lepiej niż na swoim torze. Oczywiście, w obu finałach, mogło być jeszcze lepiej, bo potraciliśmy punkty na dystansie. Te wahania formy naszych zawodników to jednak domena młodości. Potraciliśmy punkty po własnych błędach. Nadal walczymy o medal. W Lublinie stać nas na wszystko, łącznie ze zwycięstwem. Cały czas powtarzam, że jak każdy z naszych zawodników zdobędzie po 10 punktów, to powinno dać to wygraną w całych zawodach, a wszystkich stać na to, by pojechali na takim poziomie – uważa trener Mariusz Staszewski.

Liderem tabeli z przewagą dwóch punktów nad Włókniarzem jest Motor Lublin, który będzie gospodarzem trzeciego finału. Częstochowianie pojadą znów osłabieni, brakiem Jakuba Miśkowiaka, który przeszedł zabieg kontuzjowanej ręki i wraca do zdrowia.

Dodajmy, że 4.Finał DMPJ odbędzie się w Częstochowie w środę, 21 września. Początek zawodów o 17:00. Transmisje z wszystkich finałów DMPJ przygotowuje Motowizja.

Tabela DMPJ po dwóch finałach

1.Motor 7 +70

2.Włókniarz 5 +66

3.Arged Malesa Ostrów 4 +55

4.Maszewski GKM Grudziądz 4 +49