W juniorach siła Arged Malesy Ostrów

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 9 lipca, 2023

12 punktów i 1 bonus Jakuba Krawczyka w pięciu startach oraz 6 punktów i 2 bonusy Sebastiana Szostaka w czterech wyścigach. Świetny mecz odjechali juniorzy Arged Malesy Ostrów przeciwko Trans MF Landshut Devils. – Z tak jadącymi juniorami można zdziałać naprawdę wiele – mówi trener Mariusz Staszewski.

Wreszcie udało się jazdę z zawodów młodzieżowych i U-24 Ekstraligi przełożyć na rozgrywki 1.Ligi. – Liczyłem na to, że właśnie młodzież od początku sezonu będzie tak jechała. Cały czas staram się odbudować jeszcze Sebastiana Szostaka, który ma też ogromny potencjał, ale w ostatnich zawodach zawsze jeden wyścig mu nie wychodzi – mówi trener Mariusz Staszewski, który podkreśla, że będzie stawiał na swoich wychowanków.

Jakub Krawczyk w ostatnim czasie regularnie startuje po pięć wyścigów w meczu ligowym. Sebastian Szostak także dostaje dodatkowe szanse, poza wynikającymi z tabeli trzema biegami.

Obaj ciągną także wyniki drużyny w U-24 Ekstralidze, gdzie Arged Malesa Ostrów jest wiceliderem tabeli, a we wtorek uda się do Krosna na mecz na szczycie z niepokonanym zespołem Orlen Cellfast Wilków Krosno. – Jedziemy walczyć. Forma rośnie, bo przeciętnym początku jesteśmy w gronie czterech zespołów, które są w grze o finał U-24 Ekstraligi – dodaje Mariusz Staszewski.