W kwietniu ligi nie będzie. Wydłużono okres zawieszenia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 26 marca, 2020

Wiadomo już, że w obliczu pandemii koronawirusa nie odbędą się zaplanowane na kwiecień mecze ligowego we wszystkich klasach rozgrywkowych w Polsce. Żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia na pierwszy miesiąc mieli zaplanowany mecz w Bydgoszczy (5 kwietnia) oraz u siebie ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk (19 kwietnia).

Polski Związek Motorowy poinformował w komunikacie o odwołaniu wszystkim zawodów zaplanowanych do 30 kwietnia. Oprócz meczów ligowych w Ostrowie w tym czasie miał się odbyć finał Brązowego Kasku (23 kwietnia) oraz eliminacja Srebrnego Kasku (30 kwietnia). Na razie nie wiadomo, kiedy w ogóle wznowione zostaną jakiekolwiek zawody sportowe w Polsce.

Komunikat nr 2 Polskiego Związku Motorowego w związku z zagrożeniem epidemicznym:

„W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy rekomenduje organizatorom zawodów, imprez oraz szkoleń w zakresie działalności PZM, wydłużenie okresu zawieszenia tych wydarzeń, do dnia 30 kwietnia 2020 r.

Polski Związek Motorowy przypomina, że na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii  zmienionego Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r.:

-w okresie od dnia 25 marca 2020r. do dnia 11 kwietnia 2020r. obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń, imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, za wyjątkiem spotkań z najbliższą rodziną,

-począwszy od dnia 12 kwietnia 2020r. do odwołania obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 50 osób, wliczając w to organizatora i osoby działające w jego imieniu.

O dalszych zaleceniach będziemy informowali na bieżąco”.