W niedzielę czeka nas wielkie żużlowe święto! Stadion będzie pękał w szwach

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 5 kwietnia, 2019

Łącznie z osobami, które nabyły całoroczne karnety na żużlowe derby Wielkopolski pomiędzy Arged Malesa TŻ Ostrovia a Car Gwarant Startem Gniezno jest już zajętych 3 500 miejsc. Inauguracja Nice 1. Ligi Żużlowej na Stadionie Miejkim w Ostrowie zapowiada się ekscytująco. Musisz tam być!

Ostrowscy kibice ponad trzy lata czekali na powrót Nice 1. Ligi Żużlowej na Stadion Miejski. Ostatni ligowy mecz na tym poziomie odbył się w Ostrowie we wrześniu 2015 roku. Przez cały kolejny sezon nie było w ogóle w naszym mieście ligi. W 2017 roku miał miejsce debiutancki sezon z udziałem TŻ Ostrovia w 2. Lidze Żużlowej. W poprzednim sezonie po barażach ostrowski klub wywalczył upragniony awans do Nice 1. Ligi Żużlowej.

Nasi kibice kochają żużel i zasługują na dobry speedway, stąd też tak bardzo walczyliśmy o awans do Nice 1. Ligi Żużlowej. To już trochę inny świat, zarówno pod względem organizacyjnym, marketingowym i sportowym. Proszę spojrzeć na składy drużyn w sezonie 2019. Ilu świetnych żużlowców zobaczymy na torach Nice 1. Ligi Żużlowej. Ta liga obroni się sama. Mecze będą ciekawe i ekscytujące. Zapraszam kibiców na Stadion Miejskim. Stwórzmy wspólnie piękne sportowe widowisko – podkreśla Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Derby Wielkopolski zapowiadają się arcyciekawie. Car Gwarant Start Gniezno przegrał na swoim torze ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk 40:49, a Arged Malesa TŻ Ostrovia po wspaniałej walce uległa minimalnie w Łodzi Orłowi 43:47.

Bilety na spotkania ostrowskiej drużyny można zakupić na bilety.tzostrovia.pl, natomiast wejściówki na JAKO DANCE FESTIVAL – Kalisz 2019 są do nabycia TUTAJ.