W niedzielę decydująca walka o finał. 50 punktów na wagę złota (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 24 sierpnia, 2019

Arged Malesa TŻ Ostrovia marzy o 50 punktach, które dadzą na pewno beniaminkowi awans do wielkiego finału Nice 1. Ligi Żużlowej. Car Gwarant Start Gniezno odliczać będzie do 41. Jeśli na tablicy po stronie gnieźnian pojawi się ta liczba, to zespół Rafaela Wojciechowskiego awansuje dalej. Niedzielny rewanż w półfinale play-off w Ostrowie zapowiada się ekscytująco. Początek derby Wielkopolski o 14:30.

W pierwszym meczu w Gnieźnie, Car Gwarant Start wygrał 49:40. –Przewaga mogła być wyższa przed rewanżem w Ostrowie. Jest dziewięć punktów i tego trzeba bronić w drugim meczu. Na pewno będziemy już tam innym zespołem niż na początku sezonu – powiedział lider Startu, Adrian Gała.

Dziewięć punktów to dużo i mało. Musimy być bardzo skoncentrowani na każdym wyścigu. Nie ma mowy na błędy. Jednocześnie musimy zachować spokój, bo nerwy są złym doradcą – tłumaczy z kolei Tomasz Gapiński, który na pewno ma co nieco do udowodnienia po nieudanym meczu w Gnieźnie.

Naszym planem minimum na rewanżowe spotkanie jest zdobycie 41 punktów – zapewnia Rafael Wojciechowski, menedżer Car Gwarant Startu. Goście do Ostrowa przyjadą bez kontuzjowanego Damiana Stalkowskiego.

Zmęczeni po długiej podróży z Gorican do Ostrowa przyjadą z pewnością Jurica Pavlic i Aleksandr Łoktajew, którzy w sobotę wieczorem rywalizują w Chorwacji w Grand Prix Challenge. Ostrowski klub na wszelki wypadek w odwodzie będzie miał Rosjanina, Renata Gafurowa.

Derby cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Widzimy się w niedzielę na Stadionie Miejskim. Żużlowcy liczą na doping publiczności. Dotychczas fani byli naszym ósmym zawodnikiem. Wierzę, że teraz będzie podobnie – dodaje Radosław Strzelczyk, prezes ostrowskiego klubu.

Początek meczu w niedzielę o 14:30. Serdecznie zapraszamy. Ogromne emocje gwarantowane.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
9. Nicolai Klindt
10. Aleksandr Łoktajew
11. Tomasz Gapiński
12. Sam Masters
13. Grzegorz Walasek
14. Kamil Nowacki
15. Marcin Kościelski

Car Gwarant Start Gniezno:
1. Oskar Fajfer
2. Jurica Pavlic
3. Oliver Berntzon
4. Mirosław Jabłoński
5. Adrian Gała
6.
7. Kevin Fajfer

Udział drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej dofinansowany jest z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski