W niedzielę derby Wielkopolski w Gnieźnie. Każdy punkt na wagę złota

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 27 lipca, 2019

Car Gwarant Start Gniezno kontra Arged Malesa TŻ Ostrovia. W niedzielę o 14:30 w pierwszej stolicy Polski dojdzie do derby Wielkopolski w Nice 1. Lidze Żużlowej. W Ostrowie na początku sezonu było 56:34 dla zespołu Mariusza Staszewskiego. Obrona tej zaliczki to plan minimum dla beniaminka.

Dla obu ekip to bardzo ważne spotkanie. Car Gwarant Start Gniezno po słabym początku sezonu, później seryjnie wygrywał i ma nawet szanse na zajęcie pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej. W pierwszej stolicy Polski nie kryją aspiracji do PGE Ekstraligi, choć faworytem do awansu wciąż pozostaje PGG ROW Rybnik. Gnieźnianie po cichu liczą nawet na pełną pulę w starciu z ostrowianami, czyli zwycięstwo różnicą powyżej 22 punktów.

To jest zupełnie inny Start Gniezno niż ten, który pokonywaliśmy kilka miesięcy temu na swoim torze. Jedziemy tam jednak walczyć o wygraną, jak w każdym meczu. Oczywiście, że podstawą jest wywiezienie punktu bonusowego, ale nie zakładamy żadnego planu minimum. Chcemy wygrać. Liczę, że po słabszych meczach wyjazdowych w ostatnim czasie, w końcu nastąpi przełom. Temu ma służyć przemeblowanie ustawienia drużyny – wyjaśnia trener Mariusz Staszewski.

Para Arged Malesa TŻ Ostrovia na w torze w Gnieźnie wywalczyła w tym sezonie Mistrzostwo Par Nice 1.LŻ. – Teraz to nie ma już żadnego znaczenia. Gospodarze wówczas zbronowali start, żeby tor nie był taki sam jak podczas meczów ligowych – zaznacza trener Staszewski.

Trzy tygodnie przerwy w lidze na podleczenie kontuzjowanego obojczyka wykorzystał Tomasz Gapiński. – Czuję się znacznie lepiej niż wtedy, gdy jechaliśmy z Unią Tarnów. W Gnieźnie czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Zresztą, jak każde w tej lidze. Oczywiście minimum to wywiezienie punktu bonusowego, a później zwycięstwo nad Orłem Łódź, tak by spokojnie do tej czwórki wjechać i przedłużyć sezon . Start Gniezno jest o wiele mocniejszy niż na początku sezonu. Widziałem tę drużynę na żywo i wiem, jak silni są szczególnie na swoim torze. Jedziemy walczyć – zapewnia Tomasz Gapiński.

Mecz w Gnieźnie rozpocznie się w niedzielę o 14:30 (pierwszy wyścig). Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie w pierwszej stolicy Polski.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
1. Nicolai Klindt
2. Aleksandr Łoktajew
3. Tomasz Gapiński
4. Sam Masters
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

Car Gwarant Start Gniezno:
9. Andriej Kudriaszow
10. Oskar Fajfer
11. Mirosław Jabłoński
12. Jurica Pavlic
13. Adrian Gała
14.
15. Kevin Fajfer

Udział drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej dofinansowany jest ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.