W niedzielę drugie podejście do barażu w Gorzowie. TŻ Ostrovia jedzie walczyć (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 4 października, 2019

Wicemistrz Nice 1. Ligi Żużlowej, Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski jedzie w niedzielę do Gorzowa na mecz z truly.work Stalą, by walczyć o miejsce w przyszłorocznej PGE Ekstralidze. Zdecydowanym faworytem meczu są gorzowianie, ale ostrowianie zapowiadają walkę.

Nie pokuszę się o typowanie wyniku, bo naprawdę ciężko jest cokolwiek przewidzieć. Może być przepaść pomiędzy zespołem z PGE Ekstraligi a Nice 1. LŻ, a wcale nie musi – mówi Mariusz Staszewski, trener Arged Malesa TŻ Ostrovia. – Dla mnie ten mecz jest jak każdy inny. Nie ma znaczenia, że jestem z Gorzowa, a jedziemy przeciwko Stali – dodaje trener ostrowian.

Skład truly.work Stali Gorzów na papierze wygląda imponująco. Problem w tym, że papier nie jedzie, a liczy się to, co jest na torze. Gorzowianie mają w składzie Bartosza Zmarzlika, który w sobotę w Toruniu może sięgnąć po tytuł mistrza świata. Do tego dochodzi wicemistrz świata z 2014 roku Krzysztof Kasprzak, były mistrz Polski, Szymon Woźniak i solidni Duńczycy, Peter Kildemand i Anders Thomsen. – Jedziemy pościgać się ze świetnymi żużlowcami. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Te baraże to taka swego rodzaju nagroda za nasz bardzo dobry sezon – podkreśla Tomasz Gapiński.

Większość spisuje nas na pożarcie w Gorzowie. My jednak jedziemy walczyć o jak najlepszy rezulat – zapewnia Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia. – Czwórka z przodu? Byłoby świetnie, ale co się wydarzy, to zobaczymy w niedzielę– dodaje trener Mariusz Staszewski.

truly.work Stal Gorzów desygnuje do walki wszystko co, ma najlepsze. W Gorzowie nikt nie lekceważy Arged Malesa TŻ Ostrovia. Wicemistrz Nice 1. Ligi Żużlowej w tym sezonie już nie raz udowadniał, że spisywany na straty, potrafi wznieść się na wyżyny. Oby tak było również tej niedzieli. Początek meczu na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie o 18:00. Transmisja telewizyjna w nSport+.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
1. Nicolai Klindt
2. Aleksandr Łoktajew
3. Tomasz Gapiński
4. Sam Masters
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

truly.work Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Peter Kildemand
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Bartkowiak
15. Rafał Karczmarz