W niedzielę najstarszy turniej żużlowy w Polsce

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 7 października, 2022

O piękne i cenne trofeum – Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego rywalizować będą w niedzielę żużlowcy na Stadionie Miejskim. Początek najstarszego turnieju żużlowego w Polsce o 14:00. Dwadzieścia minut wcześniej rozpocznie się prezentacja. Żużlowcy dla kibiców będą dostępni już od 11:00 do 12:00 w Sali konferencyjnej na I piętrze trybuny głównej.

W turnieju wystartuje czterech żużlowców, którzy już znają smak zwycięstwa w Łańcuchu Herbowym i piękne trofeum jest w ich kolekcji nagród. To Fredrik Lindgren, który wygrał w 2013 roku, Grzegorz Walasek, triumfator z 2018 roku, Sebastian Szostak z sezonu 2020 i zwycięzca poprzedniej edycji, Wiktor Przyjemski.

W zawodach zobaczymy aż ośmiu zawodników Arged Malesy Ostrów. Będą seniorzy: Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński, a także Oliver Berntzon. Szwed w tym sezonie był już mistrzem Szwecji i ma chrapkę na udane zakończenie zmagań. Na torze zaprezentuje się również młody, waleczny Duńczyk, Nicolai Heiselberg. Na liście startowej są również czterej wychowankowie klubu: Jakub Krawczyk, Jakub Poczta, Sebastian Szostak i Kacper Grzelak.

W Ostrowie zobaczymy także Norberta Kościucha, Oskara Palucha, Luke’a Beckera, który zastąpi Matiasa Nielsena, Sama Mastersa, Bartosza Smektałę i Tobiasza Musielaka.

Lista startowa 70.Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa WIelkopolskiego

1.Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów)

2.Fredrik Lindgren (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa)

3.Norbert Kościuch (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź)

4.Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)

5.Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów)

6.Oskar Paluch (Moje Bermudy Stal Gorzów)

7.Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów)

8.Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

9.Luke Becker (Orzeł Łódź)

10.Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów)

11.Oliver Berntzon (Arged Malesa Ostrów)

12.Sam Masters (Metalika Recyckling Kolejarz Rawicz)

13.Tomasz Gapiński (Arged Malesa Ostrów)

14.Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa)

15.Kacper Grzelak (Arged Malesa Ostrów)

16.Nicolai Heiselberg (Arged Malesa Ostrów)

70.Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, a także Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego.