W niedzielę wielkie żużlowe emocje. Beniaminek chce pokusić się o niespodziankę

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 23 kwietnia, 2022

-W żadnym meczu nie jesteśmy faworytem, obojętnie czy na swoim torze czy na wyjeździe. Chcemy jednak powalczyć o sprawienie niespodzianki i pierwsze zwycięstwo w PGE Ekstralidze – mówi trener Mariusz Staszewski przed meczem Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa.

Obie drużyny po dwóch rundach PGE Ekstraligi są bez zwycięstwa i bez punktów zamykają tabelę najlepszej żużlowej ligi świata. Zespół z Częstochowy przegrał dwa razy minimalnie i do Ostrowa przyjeżdża z jasnym celem – wywiezienia dwóch punktów z toru beniaminka.

Kadrowo zespół Lecha Kędziory wygląda dużo lepiej od ostrowian. Skład z dwójką uczestników cyklu Grand Prix, dwoma będącymi w wysokiej formie polskimi seniorami i bardzo mocnymi juniorami, musi robić wrażenie. – Włókniarz nie ma słabych punktów. To bardzo mocna drużyna, jeden z kandydatów do medali  – mówi trener Mariusz Staszewski. Do Ostrowa w barwach zespołu z Częstochowy wraca Jonas Jeppesen, który ostatnio dwa lata temu reprezentował barwy ostrowskiego klubu.

Arged Malesa Ostrów po dwóch porażkach na inaugurację chce zaprezentować się w niedzielę jak najlepiej i spróbować sprawić niespodziankę. W piątek i sobotę pogoda okazała się łaskawsza dla żużlowców w Ostrowie. Na niedzielne popołudnie prognozy nie są optymistyczne i zapowiadane są opady deszczu. Miejmy nadzieję, że zawody uda się odjechać bez przeszkód, a żużlowcy uraczą kibiców ciekawym widowiskiem.

Początek meczu w niedzielę o 16:30 na Stadionie Miejskim. Bramy startowe zostaną otwarte o 14:30. Transmisja telewizyjna na antenie Canal+ Sport 5.

Awizowane składy

Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

1.Leon Madsen

2.Bartosz Smektała

3.Fredrik Lindgren

4.Jonas Jeppesen

5.Kacper Woryna

6.Jakub Miśkowiak

7.Mateusz Świdnicki

Arged Malesa Ostrów

9.Oliver Berntzon

10.Tomasz Gapiński

11.Grzegorz Walasek

12.Filip Hjelmland

13.Chris Holder

14. Kacper Grzelak

15.Jakub Krawczyk

16.Matias Nielsen