W niedzielę ZOOLeszcz MPPK w Poznaniu. Arged Malesa sprawi niespodziankę?

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 2 kwietnia, 2022

-Jak w każdych zawodach nie jesteśmy faworytem, ale jedziemy walczyć. W końcu to finał Mistrzostw Polski Par Klubowych – mówi trener Arged Malesy Ostrów, Mariusz Staszewski. W niedzielę o 14:00 w Poznaniu zostaną rozegrane ZOOLeszcz MPPK.

Impreza ta po raz pierwszy w swojej historii zawita na stadion Golęcin przy ul. Warmińskiej w Poznaniu. O medale Zooleszcz MPPK powalczy tradycyjnie siedem klubowych duetów. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Zooleszcz GKM Grudziądz. Oprócz aktualnych mistrzów kraju w szranki rywalizacji staną także: Betard Sparta Wrocław, Motor Lublin, Moje Bermudy Stal Gorzów, Fogo Unia Leszno, Arged Malesa Ostrów Wielkopolski oraz gospodarze – Wuprinż PSŻ Poznań.  – Dobrze, że nie wymienia się nas w gronie kandydatów do medali. Pojedziemy na luzie, a może coś się uda wywalczyć – mówi Tomasz Gapiński.

Taki skład tegorocznych MPPK wynika zobowiązujących zapisów regulaminowych. Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym. W tym roku regulamin nakazuje uczestnikom wystawienie żużlowców (uwzględniając rezerwowego) z najwyższą średnią biegową, uzyskaną w rozgrywkach ligowych w poprzednim sezonie. W składzie może znaleźć się jeden zawodnik zagraniczny.

Lista startowa

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

1. Tomasz Gapiński

2. Chris Holder

Fogo Unia Leszno

3. Jason Doyle

4. Janusz Kołodziej

Betard Sparta Wrocław

5. Maciej Janowski

6. Tai Woffinden

Zooleszcz GKM Grudziądz

7. Nicki Pedersen

8. Przemysław Pawlicki

Motor Lublin

9. Mikkel Michelsen

10. Wiktor Lampart

Wuprinż PSŻ Poznań

11. Rune Holta

12. Kacper Gomólski

Moje Bermudy Stal Gorzów

13. Bartosz Zmarzlik

14. Martin Vaculik

Trwa sprzedaż biletów na Zooleszcz MPPK. Wejściówki są do nabycia online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik

VIP:

Normalny – 300 zł (w cenie: wstęp do strefy cateringu, miejsce siedzące na trybunie VIP, zestaw upominków, miejsce parkingowe, program zawodów)

Ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści) – 200 zł

Trybuna Główna:

Normalny – 50 zł

Ulgowy – 40 zł (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści)

Pozostałe sektory:

Normalny – 40 zł

Ulgowy – 25 zł (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści)

Bilet Rodzinny – 80 zł (2 osoby dorosłe + 1 lub więcej osób do 18 roku życia)

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny 

 W dniu zawodów, od godziny 11, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół stadionu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).