W Ostrowie trenowali już spod taśmy

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 9 marca, 2021

Dla juniorów była to piąta jednostka treningowa przed sezonem, dla większości seniorów trzecia. We wtorek żużlowcy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski ścigali się już spod taśmy.

W tym tygodniu pogoda już tak nie rozpieszcza żużlowców, jak jeszcze siedem dni temu, gdy pierwsze treningowe kółka kręcili przy pięknej wiosennej pogodzie i kilkunastu stopniach dodatniej temperatury. Obecnie jest znacznie chłodniej, ale najważniejsze, że nie pada. Trener Mariusz Staszewski wykorzystał dobrą aurę na kolejne zajęcia na torze. W środę mają się odbyć następne, a później według prognoz popsuje się pogoda.

W tym roku pierwszy raz jeździliśmy spod taśmy. Fajnie, podobał mi się dzisiejszy trening. W połowie treningu zapadła decyzja, że jedziemy spod taśmy. Dobrze, że już zaczynamy taki etap przygotowań – powiedział Daniel Kaczmarek.

Jazda spod taśmy nie była nowością dla juniorów Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, którzy w zeszłym tygodniu ścigali się już spod taśmy. – Pierwszy raz w czwartek jeździliśmy spod taśmy, tak więc dla nas to był już trzeci trening ze ściganiem – powiedział Sebastian Szostak.

Dodajmy, że indywidualnie treningowe okrążenia w Ostrowie kręcił Bartosz Zmarzlik, dwukrotny indywidualny mistrz świata.