W PIĄTEK PIERWSZY TRENING NA STADIONIE MIEJSKIM

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 9 marca, 2022

W ten piątek o 12:00 zaplanowany jest pierwszy trening na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Dla kibiców spragnionych warkotu żużlowych motocykli udostępniona będzie trybuna główna.

Wyjeżdżamy na tor w piątek. Pierwszy trening w samo południe. Drugi planujemy w sobotę. Na treningu mają być praktycznie wszyscy zawodnicy poza Nicolaiem Klindtem – mówi trener Mariusz Staszewski.

Z racji tego, że na Stadionie Miejskim wciąż odbywają się prace modernizacyjne związane z dostosowaniem obiektu do wymogów PGE Ekstraligi, dla kibiców udostępniona będzie tylko trybuna główna.

Beniaminek PGE Ekstraligi ma zaplanowane przed startem sezonu serię meczów kontrolnych. W weekend 26-27 marca Arged Malesa ma zmierzyć się z Orłem Łódź. – Nie rozmawialiśmy jeszcze dokładnie u kogo będzie pierwszy, a gdzie drugi sparing. Będziemy na bieżąco śledzić prognozy pogody i podejmować decyzje – tłumaczy Mariusz Staszewski.

Natomiast 31 marca i 1 kwietnia planowane są sparingi z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Pierwszy ma się odbyć w Ostrowie, a drugi w Bydgoszczy.

Jeszcze przed startem ligi odbyć się mają dwa mecze kontrolne z zespołem z Zielonej Góry. 5 kwietnia w Ostrowie i dzień później w Zielonej Górze.  Do uzgodnienia jest jeszcze termin sparingu z Kolejarzem Opole.

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski sezon w PGE Ekstralidze zainaugurować ma w niedzielę, 10 kwietnia meczem na własnym torze z ZOOLeszcz GKM-em Grudziądz.