W poniedziałek ciąg dalszy walki o finał DMPJ

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 września, 2023

2.runda półfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu ostrowskiej młodzieży kompletnie nie wyszła. Szansa na rehabilitację już w poniedziałek, 11 września kiedy to w Ostrowie odbędzie się trzeci turniej, a formalnie będzie to 4.runda półfinałowa DMPJ. Początek zawodów na Stadionie Miejskim o 17:00.

Zawody w Toruniu zupełnie nam nie wyszły. Turniej do zapomnienia i wyrzucenia z pamięci, ale wyciągnięcia wniosków. W poniedziałek musimy pojechać znacznie lepiej i wygrać, by wciąż pozostać w walce o finał w tej trudniej grupie – mówi Sebastian Szostak.

Nie ma co rozpamiętywać piątkowych zawodów, choć długo po nich nie mogłem zasnąć. W sobotę byłą już liga, a w poniedziałek walka o zwycięstwo w Ostrowie. Jedziemy na swoim torze i stać nas na wygraną – dodaje Jakub Krawczyk.

W poniedziałek powinien być gotowy do startu Kacper Grzelak, który urazu nadgarstka nabawił się podczas 1. Rundy DMPJ w Gorzowie.

Po dwóch rundach widać jak bardzo wyrównana jest ta grupa półfinałowej, w której nie wiedzieć czemu jedzie aż trzech zwycięzców ćwierćfinałów i zespół, który minimalnie o 0,5 punktu uległ GKM-owi w ćwierćfinałach.

Zespół, który nie istniał w Gorzowie, wygrał na swoim torze w Toruniu. Ostrowianie, choć mocno osłabieni w Gorzowie, niemal nie zwyciężyli na tamtejszym obiekcie. Na Motoarenie im kompletnie nie poszło i zajmują dopiero czwarte miejsce, ale wszystko może się w tej grupie jeszcze zdarzyć.

Po ostrowskiej rundzie nr 4 w poniedziałek, 11 września odbędzie się jeszcze przełożona 3.runda półfinałowa 13 września w Krośnie. Dwie najlepsze drużyny awansują do finałów DMPJ.

Udział w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów żużlowców Arged Malesy Ostrów wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski.

Partnerem drużyny w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów jest Orlen.

Dotychczasowe wyniki:

Gorzów

1.Stal Gorzów 41   – 4 pkt

2.Arged Malesa Ostrów 39  – 3 pkt

3.Orlen Cellfast Wilki Krosno 24 – 2 pkt

4.KS Toruń 15 – 1 pkt.

Toruń:

1. KS Toruń 34 – 4 pkt

2-3.Stal Gorzów 33 – 2,5 pkt

2-3.Orlen Cellfast Wilki Krosno 33 – 2,5 pkt.

4.Arged Malesa Ostrów 17 – 1 pkt

Tabela po 2. Rundach półfinałowych

1. Stal Gorzów  6,5 pkt + 74

2. KS Toruń  5 pkt +49

3.Orlen Cellfast Wilki Krosno 4,5 pkt +57

4.Arged Malesa Ostrów 4 pkt +56