W sobotę Finał Lotos MPPK w Bydgoszczy. Nasi jadą powalczyć

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 maja, 2019

Po raz ósmy w historii oraz trzeci z rzędu ostrowski klub jest reprezentowany w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych, który rozgrywany jest od 1974 roku. Jedyny medal w dziejach ostrowskiego żużla wywalczyli w sezonie 2005 dla Klubu Motorowego Tomasz Jędrzejak, Michał Szczepaniak oraz rezerwowy Piotr Dym.

W poprzednich dwóch latach TŻ Ostrovia startowała w finale MPPK z racji miejsca przysługującego gospodarzowi. Medale tej imprezy w sezonach 2017-2018 rozdawano bowiem w Ostrowie Wielkopolskim. Gospodarze nie byli jednak w stanie nawiązać wyrównanej walki z mocniejszymi rywalami. Teraz miejsce w finale MPPK Arged Malesa TŻ Ostrovia zapewniła sobie wygrywając Mistrzostwa Par Klubowych 1. Ligi w Gnieźnie.

Do Bydgoszczy jedziemy powalczyć o jak najlepszy wynik – zapewnia trener Mariusz Staszewski. – Fajnie zmierzyć się z ekstraligowcami – dodaje Tomasz Gapiński. – Podejdziemy do tych zawodów tak samo jak do wcześniejszego finału w Gnieźnie. Chcemy pojechać jak najlepiej – wtóruje Grzegorz Walasek.

Arged Malesa TŻ Ostrovia nie jest faworytem do medali w Bydgoszczy, ale nie stoi też na straconej pozycji. Na papierze najmocniej wyglądają duety Stali Gorzów i Unii Leszno. Silny skład wystawia również Włókniarz Częstochowa.

Z kolei obrońcy mistrzowskiego tytułu, wywalczonego przed rokiem w Ostrowie, Betard Sparta Wrocław, pojadą osłabieni brakiem kontuzjowanego Macieja Janowskiego.

Początek zawodów w Bydgoszczy w sobotę o 14:45.

Lista startowa:

truly.work Stal Gorzów:
1. Bartosz Zmarzlik
2. Szymon Woźniak

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:
3. Kamil Brzozowski
4. Josh Grajczonek

forBet Włókniarz Częstochowa:
5. Paweł Przedpełski
6. Adrian Miedziński

Fogo Unia Leszno:
7. Jarosław Hampel
8. Piotr Pawlicki

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów:
9. Grzegorz Walasek
10. Tomasz Gapiński

Betard Sparta Wrocław:
11. Maksym Drabik
12. Jakub Jamróg

Get Well Toruń:
13. Norbert Kościuch
14. Igor Kopeć-Sobczyński