W sobotę Finał MMPPK w Gorzowie z udziałem Arged Malesa TŻ Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 16 sierpnia, 2019

W najbliższą sobotę o 16:00 w Gorzowie rozpocznie się Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W stawce finalistów jest Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski, która nie jest wymieniana w gronie kandydatów do medali. Warto przypomnieć, że w tym roku mija dokładnie 20 lat od jedynego złotego medalu w historii ostrowskiego żużla, który wywalczyli właśnie w finale MMPPK w Ostrowie Tomasz Jędrzejak, Karol Malecha i rezerwowy Michał Szczepaniak.

Na pewno nie jesteśmy faworytem w Finale MMPPK, choć mamy doświadczoną parę. Kamil Nowacki wie, jak jeździć w Gorzowie. Marcin Kościelski obecnie jest w życiowej formie. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Rywale na pewno są mocni. Powalczymy. Zobaczymy, na ile się uda – mówi Mariusz Staszewski, który w czwartek nie był jeszcze do końca pewny, którego z młodych wychowanków klubu desygnuje na rezerwę gorzowskiego finału. – Myślę, czy wziąć Kacpra czy Sebastiana, któremu potrzebny jest lekki odpoczynek, bo z tym obojczykiem nie do końca jest jeszcze wszystko w porządku. Waham się jeszcze, którego zabrać na rezerwę – powiedział Mariusz Staszewski.

Awansowaliśmy do finału i jedziemy tam powalczyć. Wiadomo, że faworytem nie jesteśmy, ale w lidze też nikt na nas nie stawiał, a zaszliśmy daleko – dodaje Marcin Kościelski. 21-latek ostatnio jeździ coraz lepiej i oby wysoką formę potwierdził nie tylko w Gorzowie, ale przede wszystkim w Gnieźnie. – Ten finał będzie dobrym przetarciem przed półfinałem play-off – dodaje.

Do faworytów gorzowskiego finału MMPPK zaliczają się z pewnością Speed Car Motor Lublin, i Bocar Włókniarz Częstochowa. O medalu marzą pewnie także gospodarze, Stal Gorzów.

Przewidywane składy:

truly.work Stal Gorzów:
Rafał Karczmarz
Alan Szczotka

Speed Car Motor Lublin:
Wiktor Lampart
Wiktor Trofimow

PGG ROW Rybnik:
Mateusz Tudzież
Przemysław Giera

Bocar Włókniarz Częstochowa:
Jakub Miśkowiak
Bartłomiej Kowalski
Michał Gruchalski

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów:
Kamil Nowacki
Marcin Kościelski
Sebastian Szostak lub Kacper Grzelak

MRGARDEN GKM Grudziądz:
Marcin Turowski
Kamil Wieczorek
Patryk Rolnicki

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
Norbert Krakowiak
Mateusz Tonder
Damian Pawliczak