W sobotę w Toruniu PGE IMME im.Zenona Plecha

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 1 kwietnia, 2022

Bez udziału reprezentantów Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, ale w iście gwiazdorskiej obsadzie rozegrane zostaną w sobotę, 2 kwietnia w Toruniu PGE IMME im. Zenona Plecha. Początek zawodów o 17:30. Transmisja na antenie nSport+.

W stawce żużlowców, którzy wystąpią w turnieju są m.in Jason Doyle (zdobywca tytułu z ubiegłego roku) oraz dwukrotny mistrz Świata i aktualny wicemistrz Świata – Bartosz Zmarzlik. Pierwszy raz w historii zawody będą rozgrywane przed inauguracją sezonu PGE Ekstraligi.

W obsadzie zawodów ujrzymy 14 zawodników z najwyższą średnią biegopunktową w sezonie 2021, najlepszego juniora PGE Ekstraligi – Jakuba Miśkowiaka – oraz drugiego wśród juniorów Wiktora Lamparta (nominowany, ze względu na to, że Miśkowiak zajął miejsce w czołowej „czternastce” PGE IMME im. Z. Plecha). Z dziką kartą w zawodach pojedzie Dominik Kubera z MOTORU Lublin.

Lista startowa PGE IMME im. Zenona Plecha 2022:

 1. Martin Vaculik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów Wlkp.)
 2. Maciej Janowski (BETARD SPARTA Wrocław)
 3. Robert Lambert (FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń)
 4. Wiktor Lampart (MOTOR Lublin)
 5. Jakub Miśkowiak (ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa)
 6. Leon Madsen (ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa)
 7. Bartosz Zmarzlik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów Wlkp.)
 8. Patryk Dudek (FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń)
 9. Tai Woffinden (BETARD SPARTA Wrocław)
 10. Dominik Kubera (MOTOR Lublin)
 11. Janusz Kołodziej (FOGO UNIA Leszno)
 12. Jack Holder (FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń)
 13. Mikkel Michelsen (MOTOR Lublin)
 14. Paweł Przedpełski (FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń)
 15. Nicki Pedersen (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
 16. Jason Doyle (FOGO UNIA Leszno)

Sędzią zawodów będzie Krzysztof Meyze.

Cennik biletowy (nie obowiązuje numeracja miejsc):

 • VIP (sektor L2 na Trybunie Czerwonej) – 350 zł normalny (w cenie catering, miejsce na sektorze L2, miejsce parkingowe, zestaw upominków, program zawodów), 200 zł ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści; w cenie: catering, miejsce na sektorze L2, miejsce parkingowe (nie dotyczy dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat), zestaw upominków, program zawodów)
 • Trybuna Czerwona (w sprzedaży wyłącznie sektory S0, S3, S4, S5, S6, S7) – 100 zł
 • Trybuna Niebieska (za wyjątkiem sektora U poziom 1) – 40 zł normalny, 30 zł ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści), 5 zł (dzieci w wieku 0-7 lat)
 • Trybuna Zielona – 30 zł normalny, 20 zł ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści), 5 zł (dzieci w wieku 0-7 lat)

Na stadionie obowiązuje zakaz wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych

Informacje organizacyjne dla kibiców wybierających się na zawody.

Otwarcie bram obiektu:

Od godz. 16.00, dopuszczalne będzie wniesienie oryginalnie zakręconego (nieotwartego) napoju bezalkoholowego w butelce plastikowej o pojemności do 0,5 litra

Parkingi dla publiczności:

Parkingi obok Motoareny dostępne dla kibiców: parking „A” naprzeciwko trybuny głównej – obowiązują wjazdówki VIP, parking „B” na wysokości pierwszego łuku przed obiektem – płatny w cenie 20 zł.

 Sprzedaż biletów:

W internecie na stronie bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl (obowiązują zarówno w formie papierowej i elektronicznej). W dniu zawodów nie będą w użyciu tzw. bramofurty, kontrola biletów odbywać się będzie za pomocą skanerów, w które będą wyposażone stosowne służby).

Na stadionie w dniu zawodów dwa pawilony kasowe (nr 2 i 3) będą otwarte od godziny 15.00.

Sprzedaż programów:

W dniu zawodów – oprócz pawilonów kasowych – programy będą dostępne w pawilonach kasowych nr 2 i 3, a także na usytuowanych w ich okolicy stoiskach z gadżetami – na wysokości trybuny niebieskiej i zielonej – od godz. 15:00. Cena programu – 20 zł.