W sobotni wieczór derby Wielkopolski w eWinner 1. Lidze

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 17 lipca, 2020

Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno kontra Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. W sobotę o 19:15 w pierwszej stolicy naszego kraju dojdzie do żużlowych derbów Wielkopolski w eWinner 1. Lidze. Będzie to także pojedynek drużyn o dwóch najdłuższych nazwach. Współczujemy komentatorom telewizyjnym, którzy będą chcieli bez zająknięcia wymówić pełne człony nazw obu drużyn.

Tyle pół żartem, pół serio. W walce o ligowe punkty przelewek nie będzie, tym bardziej, że gnieźnianie przegrali na inaugurację, a uchodzą za zespół, który ma największy potencjał, by postawić się drużynie z Torunia. – Wzmocnili się przed sezonem, pozyskując Timo Lahtiego. Na papierze wyglądają naprawdę mocno. Uchodzą za faworyta sobotniego meczu. My jedziemy walczyć – mówi trener Mariusz Staszewski.

Atutem gospodarzy powinien być tamtejszy tor, który jest specyficzny i nie każdy się dobrze na nim czuje. Ważne, jak zawsze mogą być wyjścia spod taśmy. W Gnieźnie wyprzedzać można, ale szybkie ścieżki znać będą lepiej gospodarze.

U progu tego opóźnionego sezonu świetną formę prezentuje Szwed, Oliver Berntzon. Fin Timo Lahti jeździ też niczego sobie. Dużo może zależeć od najbardziej doświadczonego w tej ekipie Juricy Pavlica.

Arged Malesa TŻ Ostrovia wystawia ten sam skład personalny, co na inaugurację. Zresztą, większego pola manewru trener Mariusz Staszewski nie ma. Sam Masters w Polsce spodziewany jest właśnie dzisiaj w piątek, ale jego występ w Gnieźnie nie wchodzi w grę ze względów proceduralnych.

W porównaniu z pierwszym meczem trener ostrowian zmienił układ par seniorskich. Stawia także na tych samych juniorów.  – Jakub Poczta i Jakub Krawczyk najpierw muszą zaliczyć debiut w jakichkolwiek zawodach młodzieżowych, a te póki co są przekładane. Jedziemy z Sebastianem i Kacprem, którzy dwa lata temu mieli możliwość tylko pokręcenia pokazowych kółek na torze w Gnieźnie. Praktycznie każdy obcy obiekt będzie dla nich nowością – dodaje trener Staszewski.

Początek meczu w Gnieźnie w sobotę o 19:15. Transmisja w nSport+.

Awizowane składy:

Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno:
9. Jurica Pavlic
10. Adrian Gała
11. Timo Lahti
12. Oliver Berntzon
13. Oskar Fajfer
14. Damian Stalkowski
15. Marcel Studziński

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski:
1. Tomasz Gapiński
2. Rafał Okoniewski
3. Nicolai Klindt
4. Adrian Cyfer
5. Grzegorz Walasek
6. Sebastian Szostak
7. Kacper Grzelak