W sobotni wieczór z Orłem w Łodzi

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 31 lipca, 2020

Opóźnione przez pandemię rozgrywki eWinner 1. Ligi nabierają tempa. Licząc od soboty, w ciągu ośmiu dni żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski odjadą trzy ligowe mecze. Maraton zaczną na Motoarenie w Łodzi w sobotę o 19:15. Transmisja w nSport+.

Pojedynek z Ostrovią będzie dla tej drużyny meczem prawdy – grzmiał po ostatniej porażce honorowy prezes Orła, Witold Skrzydlewski. Łodzianie praktycznie co roku mają najliczniejszą kadrę w lidze. Nie inaczej jest w tym roku. Choć i tak trener Adam Skórnicki miał więcej zawodników niż miejsc w kadrze meczowej, wypożyczony do Orła niedawno został Brady Kurtz. – Orzeł to silny zespół, który wzmocniony został jeszcze na dodatek Kurtzem. Jedziemy tam walczyć. Wiadomo jednak, że na obcych torach jest trudno. Na razie odjechaliśmy jeden wyjazd w Gnieźnie, gdzie nie wyszedł nam mecz. Po jednym spotkaniu na wyjeździe nie można jednak oceniać drużyny – zaznacza trener Mariusz Staszewski.

Trener Arged Malesa TŻ Ostrovia do Łodzi desygnuje swój żelazny skład z piątką seniorów i trzema młodzieżowcami. Dużo będzie zależało od tego, czy z problemami sprzętowymi uporał się Rafał Okoniewski. – Cały tydzień nad tym pracował. Silniki poszły do serwisów – wyjaśnia Staszewski. W piątkowe południe zespół trenował prawie trzy godziny. Jaki będzie tego efekt, przekonamy się w sobotni wieczór.

W zeszłym roku na inaugurację rozgrywek ostrowski zespół przegrał w Łodzi zaledwie 43:47. Koniec, końców, to Orzeł bronił się przed spadkiem w barażach, a Arged Malesa TŻ Ostrovia pojechała w finale. Apetyty na dobry sezon w Łodzi są ogromne. „Odkurzony” został Hans Andersen. Formą imponuje Rohan Tungate. Jeśli do tego dodamy solidnych krajowych zawodników w osobach Norberta Kościucha i Daniela Jeleniewskiego, widzimy jak trudne zadanie czeka ostrowski zespół w Łodzi.

Pewnie, że będzie ciężko, bo każdy mecz jest trudny, szczególnie wyjazdowy. Jedziemy jednak do Łodzi walczyć o zwycięstwo, bo taka jest istota sportu. Każdy chce wygrywać – mówi Kacper Grzelak, który w poprzednim sezonie miał możliwość jazdy na tamtejszym torze. – Bardzo fajnie się tam jedzie. Geometria jest podobna do Motoareny w Toruniu – dodał. Debiutować na torze w Łodzi będzie z kolei Sebastian Szostak.

Na pewno juniorzy Orła zrobili postępy. Widać było choćby na zawodach Nice Cup w Ostrowie, jak poprawili starty. Nie będzie łatwo. Przed naszymi chłopakami kolejne trudne zadanie – nie kryje trener Mariusz Staszewski.

Początek sobotniego meczu w Łodzi o 19:15. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi nSport+. Kolejny wyjazd ostrowian czeka w czwartek, 6 sierpnia, gdzie o 20:15 w Toruniu zmierzą się z eWinner Apatorem, natomiast dwa dni później w sobotę, 8 sierpnia o 16:30 na Stadionie Miejskim podejmą Unię Tarnów.

Awizowane składy na sobotni mecz

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
1. Grzegorz Walasek
2. Tomasz Gapiński
3. Adrian Cyfer
4. Rafał Okoniewski
5. Nicolai Klindt
6. Sebastian Szostak
7. Kacper Grzelak
8.

Orzeł Łódź:
9. Norbert Kościuch
10. Brady Kurtz
11. Daniel Jeleniewski
12. Hans Andersen
13. Rohan Tungate
14. Mateusz Dul
15. Piotr Pióro
16.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.