W środę 1.Finał DMPJ w Ostrowie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 30 sierpnia, 2022

W środę o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Ostrowie odbędzie się 1.Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Kolejne trzy rozegrane zostaną na torach pozostałych finalistów. 8 września w Grudziądzu, 15 września w Lublinie i 21 września w Częstochowie.

Żeby znaleźć się w gronie finalistów, trzeba było przejść przez sito eliminacji. Osiem rund eliminacyjnych, cztery ćwierćfinałowe i cztery półfinałowe, wyłoniły najlepsze cztery juniorskie zespoły w Polsce.

W tym gronie po raz drugi z rzędu jest Arged Malesa Ostrów, która przed rokiem wywalczyła historyczny brązowy medal DMPJ. W tym roku ambicje na co najmniej powtórkę tamtego sukcesu są spore. – Stać nas na pewno na medal, ale nie lubię mówić o kolorze, czy to będzie złoto, srebro czy brąz. Jeśli nasi zawodnicy pojadą to, co potrafią, możemy zdobyć medal – uważa trener Mariusz Staszewski.

Mamy wyrównany skład i pomimo kontuzji w trakcie roku, znaleźliśmy się w finale. Czasami taki wyrównane zestawienie, gdzie każdy robi po 8-9 punktów jest lepsze niż jeden czy dwóch liderów – dodaje Kamil Brzozowski.

Awizowane składy:

ARGED MALESA OSTRÓW WIELKOPOLSKI :

1. SEBASTIAN  SZOSTAK

2. KACPER  GRZELAK

3. JAKUB  POCZTA

4.  JAKUB  KRAWCZYK

17.

MASZEWSKI GKM GRUDZIĄDZ :

5. SEWERYN  ORGACKI

6. KACPER  PLUDRA

7. WIKTOR  RAFALSKI

8. KACPER  ŁOBODZIŃSKI

18.

MOTOR  LUBLIN :

9. MATEUSZ  CIERNIAK

10. LAMPART  WIKTOR

11. RACHUBIK  JAN

12. FIRMUGA  WIKTOR 

19.

WŁÓKNIARZ  CZĘSTOCHOWA ;

13. MIŚKOWIAK  JAKUB

14. ŚWIDNICKI  MATEUSZ

15. KARCZEWSKI  FRANCISZEK

16. KUPIEC  KAJETAN

20.