W środę finał DMPJ z udziałem Arged Malesa TŻ Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 24 września, 2019

MRGARDEN GKM, forBET Włókniarz Częstochowa, Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Francepol Falubaz Zielona Góra, PGG ROW Rybnik, Bogdanka Motor Lublin oraz truly.work Stal Gorzów – to obsada finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, który w środę o 18:30 odbędzie się w Grudziądzu.

Po raz drugi w historii żużlowcy z Ostrowa wystąpią w finale rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Pierwszy raz reprezentanci ówczesnej Iskry wystartowali w 1997 roku, a rozgrywki te nazywały się wtedy Młodzieżowymi Drużynowymi Mistrzostwami Polski. Nomen omen finał wówczas odbywał się również w Grudziądzu, a ostrowianie zajęli wówczas czwarte miejsce (w finale uczestniczyły najlepsze cztery zespoły z rywalizacji grupowej).

W tym sezonie etap kwalifikacji do finału był bardzo długi. Arged Malesa TŻ Ostrovia wygrała swoją grupę eliminacyjną i awansowała do fazy półfinałowej. – W niej absolutnie nie byliśmy kandydatami do finału, tym bardziej, że trafiliśmy do bardzo mocnej grupy. Potwierdził to zresztą początek rywalizacji, kiedy to zajmowaliśmy odległe miejsca – przypomina trener Mariusz Staszewski.

Ostrowski zespół robił jednak stałe postępy i w drugiej części rywalizacji plasował się znacznie wyżej. Handicapem było również to, że dwie rundy za Lokomotiv Daugavpils odbyły się na torze w Ostrowie Wielkopolskim. – Mieliśmy trochę szczęścia, bo rywale nie we wszystkich rundach wystawiali najmocniejsze składu. Nie zmienia to jednak faktu, że nasz udział w finale jest miłą niespodzianką – dodaje trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Ostrowianie na pewno nie są kandydatem do jednego z medali finału DMPJ. Już sam awans do grona najlepszych siedmiu juniorskich zespołów w Polsce jest sporym sukcesem. Każde miejsce wyższe od ostatniego w finale będzie miłą niespodzianką. Początek rywalizacji na stadionie przy ulicy Hallera 4 w Grudziądzu o godzinie 18:30.

Numery startowe na finał DMPJ:
1,2,3 rez. 22 Bocar Włókniarz Częstochowa 
4,5,6 rez. 23 MRGARDEN GKM Grudziądz
7,8,9 rez. 24 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
10,11,12 rez. 25 Francepol Falubaz Zielona Góra
13,14,15 rez. 26 PGG ROW Rybnik
16,17,18 rez. 27 Bogdanka Motor Lublin
19,20,21 rez. 28 Stal Gorzów 

Udział drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski w rozgrywkach o DMPJ dofinansowany jest z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.