W środę o 16:00 ostatni trening na Miejskim. W piątek w Lublinie egzamin na certyfikat „Ż”.

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 23 października, 2019

Kończy się powoli niezwykle intensywny dla TŻ Ostrovia sezon 2019. W środę o godzinie 16:00 rozpocznie się ostatni w tym roku trening na torze ostrowskich żużlowców. – Sezon tak naprawdę kończymy piątkowym egzaminem w Lublinie, gdzie pojadą Jakub Poczta i Jakub Krawczyk – mówi trener Mariusz Staszewski.

Wydaje się, że tak niedawno zaczynali pierwsze treningi w marcu na ostrowskim torze, a teraz nadszedł koniec zajęć. Żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia w środę o 16:00 odbędą ostatni trening na Stadionie Miejskim. Był to niezwykle intensywny, ale i owocny sezon dla ostrowskiego klubu. Wicemistrzostwo Nice 1. Ligi Żużlowej jest jednym z wielu sukcesów, które były udziałem beniaminka.

Bardzo duży postęp zrobili przede wszystkim ostrowscy juniorzy, którzy awansowali do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, a także Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. – W sumie odjechaliśmy około 60 imprez. Drugie tyle odbyło się treningów szkółki żużlowej – podsumowuje trener Mariusz Staszewski. Tylko te liczby pokazują, jak wiele działo się w kwestii szkolenia młodzieży i jak jest to proces czasochłonny, a przede wszystkim kosztowny.

W czwartek trener Mariusz Staszewski wraz z Jakubem Pocztą i Jakubem Krawczykiem pojedzie do Lublina, gdzie w piątek rano ostrowscy adepci przystąpią do egzaminu na certyfikat „Ż”. – Mam nadzieję, że zdadzą go pozytywnie. Są dobrze przygotowani. Jadą coraz lepiej. Jedynym mankamentem tego egzaminu w Lublinie jest październikowy termin. O tej porze roku tor może być nasiąknięty wodą, ciężki i przyczepny – wyjaśnia trener Staszewski.

Warto podkreślić, że ostrowski klub od kilku lat stawia mocno na działalność szkółki żużlowej, wydając na jej działalność duże pieniądze. Szkolenie adeptów wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski. Towarzystwo Żużlowe Ostrovia jest także beneficjentem Programu Klub Ministerstwa Sportu i Turystyki.