W środę rozdane będą medale DMPJ

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 3 października, 2022

W środę o godzinie 16:00 w Częstochowie rozpocznie się zaległy, 4.Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Pierwotnie zawody miały się odbyć 21 września, ale z uwagi na opady deszczu przełożono je na inny termin. Żużlowcy Arged Malesy Ostrów walczą o jeden z medali DMPJ.

Przypomnijmy, że po trzech finałach DMPJ pewny złotego medalu jest już Motor Lublin. Aktualnie na drugim miejscu w tabeli jest Arged Malesa Ostrów, która o 1 punkt meczowy wyprzedza Włókniarza Częstochowa i Maszewski GKM Grudziądz.

Gospodarze czwartego finału awizują jednak optymalne zestawienie z brązowym medalistą SGP2 Jakubem Miśkowiakiem i Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski, Mateuszem Świdnickim. W takim składzie Włókniarz wygrał 1.Finał DMPJ w Ostrowie. Później jeździł osłabiony i spadł na trzecie miejsce w tabeli, ale wciąż może zdobyć tytuł wicemistrzowski.

O srebrnym medalu marzą też ostrowianie, którzy wyprzedzają o zaledwie 1 punkt meczowy częstochowian. Mają natomiast mniej punktów biegowych, zatem, by utrzymać drugą pozycję, nie mogą przegrać z Włókniarzem, a to będzie trudne zadanie.

Medalowe szanse ma także Maszewski GKM Grudziądz, który traci do Arged Malesy punkt meczowy i 11 punktów biegowych. Zapowiada się zatem bardzo ciekawa walka o srebro i brąz w Częstochowie.

Tabela DMPJ po trzech finałach

1.Motor Lublin 11 +109

2.Arged Malesa Ostrów 7 +87

3.Włókniarz Częstochowa 6 +88

4.Maszewski GKM Grudziądz 6 +76

Awizowane składy za www.wlokniarz.com:

Włókniarz Częstochowa:
1. Jakub Miśkowiak
2. Mateusz Świdnicki
3. Franciszek Karczewski
4. Kajetan Kupiec

Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp.:
5. Jakub Krawczyk
6. Jakub Poczta
7. Kacper Grzelak
8. Sebastian Szostak

Maszewski GKM Grudziądz:
9. Kacper Łobodziński
10. Seweryn Orgacki
11. Wiktor Rafalski
12. Kacper Pludra

Motor Lublin:
13. Mateusz Cierniak
14. Wiktor Lampart
15. Jan Rachubik
16. Wiktor Firmuga