W weekend ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Przedstawiamy możliwe scenariusze

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 2 sierpnia, 2019

Arged Malesa TŻ Ostrovia jest pewna udziału w rundzie play-off Nice 1. Ligi Żużlowej, ale nadal nie wiadomo, z którego miejsca beniaminek przystąpi do decydującej fazy sezonu. Może to być druga lokata, trzecia, a w najgorszym wypadku czwarta.

W sobotę odbędzie się mecz w Gdańsku, gdzie będące bez szans na awans do play-off Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie Car Gwarant Start Gniezno. Co ciekawe, na inauguracje to gdańszczanie wywieźli z pierwszej stolicy wygraną 49:40. Później losy obu drużyn potoczyły się zupełnie inaczej. Jeśli Car Gwarant Start Gniezno wygra w Gdańsku, nawet nie zdobywając punktu bonusowego, to wiadomo, że nie wyprzedzi go Arged Malesa TŻ Ostrovia. W przypadku wygranej z bonusem, gnieźnianie będą pewni drugiego miejsca, nawet w przypadku zwycięstwa Unii Tarnów w Daugavpils. Start ma bowiem lepszy bilans w dwumeczu od tarnowian.

Wynik Unii Tarnów na Łotwie jest bardzo istotny dla Arged Malesa TŻ Ostrovia. Wiadomo już, że tarnowianie jadą do Daugavpils bez swojego lidera i najlepszego zawodnika Nice 1. Ligi Żużlowej, Petera Ljunga. Lokomotiv z kolei walczy o uniknięcie baraży i będzie chciał wygrać z bonusem (w pierwszym meczu 46:44 dla Unii). Ostrowski zespół nie zamierza się oglądać na innych, ale przede wszystkim sam chce wygrać z Orłem Łódź. – Jedziemy o zwycięstwo i punkt bonusowy. Na to mamy wpływ, na wyniki innych meczów już nie – podkreśla Radosław Strzelczyk, prezes TŻOstrovia.

Zwycięstwo nawet bez punktu bonusowego Arged Malesa TŻ Ostrovia, w przypadku porażki Unii Tarnów w Daugavpils, pozwoli beniaminkowi wyprzedzić Jaskółki. Ostrowianie obecnie mają dwa punkty straty do Unii, ale lepszy bilans bezpośrednich meczów, bowiem dwa razy pokonali zespół z Mościc.

Arged Malesa TŻ Ostrovia ma również korzystny bilans z zespołem z Gniezna, więc w przypadku porażki Car Gwarant Startu w Gdańsku, może wyprzedzić zaprzyjaźnioną ekipę z pierwszej stolicy Polski i wskoczyć na drugie miejsce w tabeli Nice 1. LŻ.

Może także zdarzyć się scenariusz, że beniaminek wygrywa z Orłem Łódź i zostaje na czwartym miejscu w tabeli. Stanie się tak, jeśli Unia Tarnów zremisuje lub wygra w Daugavpils, a Car Gwarant Start Gniezno również zwycięży w Gdańsku.

W przypadku remisu lub porażki ostrowian na swoim torze, zachowają oni czwartą pozycję, bez względu na wyniki innych spotkań. – Walczymy o zwycięstwo i obronę naszej twierdzy Ostrów – zapewnia trener Mariusz Staszewski. – Nie będzie to jednak łatwe, bo Orzeł to mocna drużyna, która nie chce zająć ostatniego miejsca w tabeli – dodaje trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Jak widać po przedstawieniu powyższych scenariuszy na ostatnią rundę Nice 1.LŻ mecz Arged Malesa TŻ Ostrovia z Orłem Łódź ma ogromne znaczenie dla obu ekip. Łodzianie walczą o uniknięcie baraży, a ostrowianie o jak najlepsze rozstawienie przed fazą play-off. Początek meczu na Stadionie Miejskim o godzinie 14:30.

Plan 14 rundy (3-4 sierpnia):
sobota: Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Car Gwarant Start Gniezno, godz. 16:30
niedziela: Arged Malesa TŻ Ostrovia – Orzeł Łódź, godz. 14:30
niedziela: Lokomotiv Daugavpils – Unia Tarnów, godz. 17:00

Tabela

1.PGG ROW Rybnik 12 22+110

2.Car Gwarant Start Gniezno 11 17 +12

3.Unia Tarnów 11 17 +22

4.Arged Malesa TŻ Ostrovia 11 15 -20

5.Zdunek Wybrzeże Gdańsk 11 10 -38

6.Lokomotiv Daugavpils 11 8 -49

7.Orzeł Łódź 11 7 -37