W weekend ważne mecze w Nice 1. LŻ. Nasi rywale powalczą o punkty

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 28 czerwca, 2019

W ten weekend nie ma w kalendarzu regularnej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej, a mimo tego w sobotę i niedzielę odbędą się dwa bardzo ważne mecze dla układu tabeli. Car Gwarant Start Gniezno podejmie w sobotę Unię Tarnów, a w niedzielę Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z Lokomotivem Daugavpils.

Unia Tarnów, która złapała ostatnio wiatr w żagle będzie chciała kontynuować dobrą passę i wygrać w Gnieźnie. Dla obu zespołów to bardzo ważne spotkanie w kontekście miejsc w rundzie play-off. Również dla Arged Malesa TŻ Ostrovia podział punktów w tym meczu jest bardzo istotny. Zarówno z jednym jak i drugim przeciwnikiem zespół trenera Mariusza Staszewskiego zmierzy się jeszcze w rundzie zasadniczej.

Unią Tarnów Arged Malesa TŻ Ostrovia podejmie na swoim torze 7 lipca o 14:30, a w Gnieźnie derby Wielkopolski odjedzie 28 lipca o tej samej porze. W pierwszym meczu pomiędzy zespołami z Tarnowa i Gniezna w Mościcach Unia wygrała 46:44. Walka w sobotę idzie nie tylko o wygraną, ale i punkt bonusowy.

W niedzielę ciekawie będzie także w Gdańsku, gdzie Zdunek Wybrzeże podejmie Lokomotiv Daugavpils. Łotysze kryzys mają już za sobą i nad morze pojadą walczyć nie tylko o bonus, ale o pełną pulę, która może zagwarantować im uniknięcie baraży o utrzymanie w Nice 1. LŻ. Z kolei jeśli Zdunek Wybrzeże myśli o czołowej czwórce powinno wygrać z punktem bonusowym. W Daugavpils przegrało 38:51. Odrobienie 13 punktów straty z Łotwy na swoim torze nie będzie wcale takie łatwe. Jest to o tyle istotne dla Arged Malesa TŻ Ostrovia, że w przypadku zwycięstwa gdańszczan, przeskoczą oni beniaminka w tabeli Nice 1. LŻ.

Zaległy mecz 6 rundy Nice 1. LŻ

Car Gwarant Gniezno – Unia Tarnów sobota 17:15 transmisja Eleven

Awansem mecz z 12 rundy Nice 1. LŻ

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Lokomotiv Daugavpils niedziela 14:30

Tabela

1.PGG ROW Rybnik 10 17 +100

2.Unia Tarnów 8 14 +24

3.Car Gwarant Start Gniezno 8 12 +8

4.Arged Malesa TŻ Ostrovia 9 10 -22

5.Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 8 -34

6.Orzeł Łódź 10 7 -29

7.Lokomotiv Daugavpils 10 7 -45