Walasek i Gapiński powalczą o Finał Złotego Kasku

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 1 kwietnia, 2019

We wtorek o 16:00 w Ostrowie odbędzie się jedna z trzech Eliminacji do Finału Złotego Kasku. Na Stadionie Miejskim kibice zobaczą reprezentantów Arged Malesa TŻ Ostrovia. Awans do finału w Pile wywalczy pięciu najlepszych zawodników.

Już w pierwszym wyścigu wtorkowych zawodów w Ostrowie dojdzie do małego rewanżu za sobotni mecz ligowy w Łodzi. Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński z Arged Malesa TŻ Ostrovia zmierzą się z Tobiaszem Musielakiem z Orła, a stawkę uzupełni doskonale znany i lubiany w Ostrowie Kamil Brzozowski.

Do faworytów zawodów należą przede wszystkim żużlowcy z PGE Ekstraligi: Jarosław Hampel, a także były mistrz Polski, Szymon Woźniak czy Adrian Miedziński z forBet Włókniarz Częstochowa. O czołowe lokaty mogą powalczyć również zawodnicy z Nice 1. LŻ: Kacper Woryna, który w niedzielę zajął trzecie miejsce w Memoriale Edwarda Jancarza czy Mateusz Szczepaniak z ROW-u Rybnik.

Miejsce w czołowej piątce jest także celem dla reprezentanta gospodarzy, Tomasza Gapińskiego. – Liczę na to piąte miejsce. Nie muszę wygrywać, ale chciałbym awansować do finału. Na pewno będą tego dnia jeszcze jakieś testy sprzętu, bo dla mnie liga jest priorytetem, ale chcę powalczyć o czołową piątkę w eliminacji Złotego Kasku – powiedział żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Z numerem jeden wystartuje z kolei Grzegorz Walasek, który również potraktuje te zawody jako generalny sprawdzian przed derby Wielkopolski. – Będzie to dla mnie test przed niedzielnym meczem. Muszę wyselekcjonować silniki, na których będę jeździł, żeby już te gorsze po prostu odłożyć. W Ostrowie nie jestem jeszcze do końca zdecydowany, które najlepiej pasują, więc jest okazja na poszukanie optymalnego sprzętu – wyjaśnia Grzegorz Walasek.

Rezerwowym jest Marcin Kościelski – junior Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Wstęp: Program w cenie 10 zł. Posiadacze karnetów: Wstęp darmowy.

Obsada Eliminacji Złotego Kasku w Ostrowie Wielkopolskim:

1. Grzegorz Walasek (Arged Malesa TŻ Ostrovia)
2. Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź)
3. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia)
4. Kamil Brzozowski (ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz)
5. Jarosław Hampel (Fogo Unia Leszno)
6. Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
7. Damian Baliński (Stainer Unia Kolejarz Rawicz)
8. Daniel Kaczmarek (Unia Tarnów)
9. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów)
10. Mateusz Szczepaniak (ROW Rybnik)
11. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno)
12. Kacper Woryna (ROW Rybnik)
13. Adrian Miedziński (forBet Włókniarz Częstochowa)
14. Marcel Kajzer (Power Duck Iveston PSŻ Poznań)
15. Igor Kopeć Sobczyński (Get Well Toruń)
16. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
17. Marcin Kościelski (Arged Malesa TŻ Ostrovia)
18. Damian Adamczak (ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz)