Walasek z taśmą w półfinale Memoriału Jancarza. Gapiński trzynasty

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 18 lipca, 2021

Grzegorz Walasek zajął szóste miejsce w Memoriale Edwarda Jancarza. Wynik lidera Arged Malesy mógł być jeszcze lepszy, gdyby nie taśma w wyścigu półfinałowym. Tomasz Gapiński był trzynasty.

Reprezentanci ostrowskiego klubu zostali zaproszeni przez organizatorów Memoriału Edwarda Jancarza w miejsce uczestników cyklu Grand Prix, którzy musieli zostać w Pradze na przełożone zawody z soboty.

Grzegorz Walasek po trzech seriach miał 4 punkty. Kolejne dwa wyścigi wygrał i z dorobkiem 10 punktów pewnie awansował do półfinałów. Wybrał tor B i miał spore szanse na awans do finału. Niestety, na starcie drgnął Dominik Kubera, a Walasek zareagował na jego ruch i wpakował się w taśmę. Tydzień temu wykluczony za to samo był w finale IMP w Lesznie. Ostatecznie Grzegorza Walaska sklasyfikowano na szóstym miejscu.

Od defektu zawody w Gorzowie rozpoczął Tomasza Gapiński. Później było zero, a w kolejnych trzech wyścigach cztery punkty i trzynaste miejsce w mocno obsadzonym Memoriale Edwarda Jancarza.

Finał niespodziewanie wygrał Wadim Tarasienko, przed Dominikiem Kuberę, Rohanem Tungate’m i Patrykiem Dudkiem.

Przypominamy, że Walasek i Gapiński wystąpią w przełożonym na poniedziałek na 19:00 meczu XII rundy eWinner 1.Ligi pomiędzy Arged Malesą Ostrów Wielkopolski a ROW-em Rybnik.